احتمال زندانی شدن جانسون در صورت اصرار بر برگزیت بدون تاخیر

به گزارش مجله رویای کره ای، یکی از مقامات قضایی سابق انگلیس هشدار داد در صورتی که نخست وزیر این کشور از قانون تبعیت نکرده و برگزیت را به تاخیر نیندازد ممکن است زندانی شود.

احتمال زندانی شدن جانسون در صورت اصرار بر برگزیت بدون تاخیر

به گزارش گروه بین الملل مجله رویای کره ای، لرد مک دونالد مدیر سابق دادرسی عمومی انگلیس هشدار داد در صورتی که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برگزیت را به تاخیر نیاندازد ممکن است زندانی شود.

وی گفت اگر نخست وزیر از قانون جدید تبعیت نکند که بر اساس آن ضرب الاجل برگزیت باید پس از 31 اکتبر (9 آبان) تمدید شود، وی دچار مشکل خواهد شد.

این هشدار به جانسون در حالی مطرح می شود که نخست وزیر انگلیس پنجشنبه گفته بود ترجیح می دهد بمیرد تا اینکه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) را به تأخیر بیندازد. (جزئیات بیشتر)

نمایندگان مجلس عوام انگلیس چهارشنبه شب طرحی را به تصویب رساندند که از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق با این اتحادیه جلوگیری می کند.

این طرح جانسون را ملزم می کند یا با اتحادیه اروپا بر سر خروج از اتحادیه اروپا توافق کند و یا ضرب الاجل 31 اکتبر برای برگزیت را به تأخیر بیندازد.

جانسون که قبلاً گفته بود به دنبال آن است که به هر قیمتی، حتی بدون توافق با اتحادیه اروپا برگزیت را در روز 31 اکتبر محقق کند، تصویب این طرح در مجلس را مخل مذاکراتش با بروکسل دانسته است. او چهارشنبه شب خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در روز 15 اکتبر شد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 318

به "احتمال زندانی شدن جانسون در صورت اصرار بر برگزیت بدون تاخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال زندانی شدن جانسون در صورت اصرار بر برگزیت بدون تاخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید