ادامه عملیات استحکام بخشی و مرمت پروژه قلعه تاریخی مورچه خورت

به گزارش مجله رویای کره ای، مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان از ادامه عملیات استحکام بخشی و مرمت قلعه تاریخی مورچه خورت در این استان اطلاع داد.

ادامه عملیات استحکام بخشی و مرمت پروژه قلعه تاریخی مورچه خورت

به گزارش مجله رویای کره ای به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی اصفهان، فریدون الله کمک مدیرکل میراث فرهنگی استان با اعلام این مطلب گفت: بنای قلعه تاریخی مورچه خورت به پیش از اسلام بازمی شود که پس از اسلام و در دوره های صفوی و قاجار گسترش یافته است.

او خاطر نشان کرد: عملیات مرمت این قلعه تاریخی در دو مرحله و در اردیبهشت ماه و خردادماه امسال شروع شد، مرحله اول مرمت که شامل سامان دهی و استحکام بخشی بدنه های قلعه و مسیرهای دسترسی بود، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 878 میلیون ریال انجام شد.

الله کمک اضافه نمود: مرحله دوم عملیات مرمتی شامل بازسازی یکی از زیباترین خانه های تاریخی قلعه معروف به خانه عروس می شودکه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 310 میلیون ریال در حال اجرا است.

حدود 20 سال گذشته در این قلعه تاریخی خشتی و گلی خانواده های متعددی زندگی می کردند، در حال حاضر فقط مسجد اصلی این بنای تاریخی زیبا پذیرای نمازگزاران و اهالی شهر در مراسم های آیینی است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 321

به "ادامه عملیات استحکام بخشی و مرمت پروژه قلعه تاریخی مورچه خورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه عملیات استحکام بخشی و مرمت پروژه قلعه تاریخی مورچه خورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید