اصفهان، رجب زاده: مسئولان ذوب آهن پای حرف شان نایستادند، با وعده سرمربیگری خواستند خداحافظی کنم

بازیکن و مربی سابق تیم فوتبال ذوب آهن به انتقاد از مسئولان این باشگاه پرداخت و تأکید کرد که آنها به تعهدات خود در قبال او عمل نکرده اند.

اصفهان، رجب زاده: مسئولان ذوب آهن پای حرف شان نایستادند، با وعده سرمربیگری خواستند خداحافظی کنم

مهدی رجب زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در اصفهان، درباره حمایتش از تیم فوتبال ذوب آهن در دیدار برابر الکویت و حضورش در استادیوم فولادشهر پس از حواشی به وجود آمده در ارتباط با این بازیکن گفت: اگر من در ذوب آهن نیستم قرار نیست تیمم را دوست نداشته باشم.

وی افزود: عمر ورزشی من در این تیم سپری شده است و از صمیم قلب تیمم را دوست دارم و در گذشته نیز این را اثبات نموده بودم. علاقه مند بودم که این دیدار را از نزدیک تماشا کنم و در هر صورت دلم برای فولادشهر تنگ می گردد. نمی توانم که خودم را در خانه حبس کنم.

بازیکن و مربی سابق تیم فوتبال ذوب آهن ادامه داد: به طور قطع در آینده نیز چه در ذوب آهن باشم و چه نباشم به فولادشهر می آیم. خوشبختانه تیم از این مرحله عبور کرد. البته به نظر من الکویت تیم قدرتمندی نبود و ذوب آهن باید راحت تر از این می برد و به گل می رسید. ذوب آهن در دیدار مقابل الکویت باید زودتر گلزنی می کرد، چون لیگ کویت چندان قوی نیست.

رجب زاده گفت: اعتقاد من این است که ذوب آهن باید با دو یا سه گل پیروز می شد، اما با توجه به شرایط تیم در لیگ و اینکه تحت فشار بودند پیروزی بسیار مهم بود. به اعتقاد من بازی آینده ذوب آهن سخت تر است. الغرافه تیم بهتر و قدرتمندتری است و سابقه طولانی تر و بازیکنان بهتری دارد و ذوب آهن بازی سختی پیش رو دارد. امیدوارم این برد از نظر روحی و روانی به تیم یاری نموده باشد.

در ذوب آهن رفتار خوبی با من نشد رجب زاده درباره حواشی به وجود آمده درباره او و اینکه چرا با وی به عنوان اسطوره ذوب آهن چنین برخوردی صورت گرفت، توضیح داد: اینکه به من اسطوره می گویید لطف شماست و قبلاً هم بزرگان اصفهان و حتی مسئولان باشگاه این کلمه را درباره من به کار برده اند، اما اگر از بازیکنی به عنوان اسطوره یاد می کنیم بهتر است با او مانند اسطوره هم رفتار کنیم. در باشگاه ذوب آهن رفتار خوبی با من نشد. بعضی حواشی به وجود آمد که باید از خودم دفاع می کردم، چون ممکن بود برای عوام ذهنیتی درباره من به وجود بیاید و باید بعضی صحبت ها را مطرح می کردم.

بازیکن و مربی سابق تیم فوتبال ذوب آهن بیان داشت: زمانی که در تمام مصاحبه های خود می گوییم رجب زاده اسطوره باشگاه ذوب آهن و از ارکان تیم است، اما وقتی فوتبالش تمام می گردد چنین رفتاری با او انجام می دهیم، درست نیست. ناراحتی من از این نبود که مرا از ذوب آهن کنار گذاشتند بلکه از رفتارشان ناراحت شدم، چون مسئولان باشگاه مرا به عنوان مربی کنار تیم آوردند و گفتند از فوتبال خداحافظی کن و ما می خواهیم روی تو سرمایه گذاری کنیم و هر مربی بیاید یکی، دو سال در کنار او کار کنی و تجربه به دست بیاوری تا در آینده نیرویی داشته باشیم که به عنوان سرمربی از او استفاده کنیم و این توانایی را از نظر شخصیتی، اخلاقی و فنی در تو می بینیم.

نمازی اصرار داشت هم بازی کنم و هم مربیگری رجب زاده گفت: دو سه جلسه با مسئولان باشگاه صحبت کردم تا تصمیم گرفتم فوتبال را کنار بگذارم و حتی آقای نمازی خیلی اصرار داشت که هم بازی کنم و هم مربیگری، اما به هرحال موقعیتی بود که باید تصمیم مهمی می گرفتم و اعتماد کردم و پذیرفتم از فوتبال خداحافظی کنم و در کنار تیم باشم و در کنار تیم بودم، اما خیلی برایم عجیب بود که مسئولان باشگاه که خودشان مرا در کنار تیم قرار دادند، خودشان هم مرا برکنار کردند.

وی افزود: نمی دانم چه اتفاقاتی افتاد و چیزهایی هم از این طرف و آن طرف شنیدم، اما هرچه که بود، برخورد درستی با من صورت نگرفت و از این موضوع ناراحت شدم که مسئولان باشگاه خودشان گفتند هر مربی بیاید در کنار تیم هستی و من هم داشتم تجربه به دست می آوردم و باانگیزه و عشق و علاقه کار می کردم ولی وقتی آقای نمازی را برکنار کردند، من را هم کنار گذاشتند و پای حرف خود نایستادند.

بازیکن و مربی سابق تیم فوتبال ذوب آهن ادامه داد: نمی دانم درست بود یا نه، ولی حتی تصمیم داشتم در تلویزیون صحبت کنم تا مردم بدانند چه اتفاقی افتاد، چون بحث هایی مانند خیانت مطرح شده بود. رجب زاده چطور می توانست به باشگاه خود خیانت کند؟ من با باشگاه ذوب آهن اشک ریختم، مسرور بودم، غصه خوردم و از آن حمایت کردم در حالی که حتی به ضررم بوده است، اما شجاعت به خرج دادم و حرف هایی زدم و از کسانی حمایت کردم که حق داشتند و چطور می توانم به باشگاه ذوب آهن خیانت کنم؟

رجب زاده افزود: مدام از گوشه و کنار می شنیدم که هر کسی چیزی گفته و حرف هایی پشت سر من زده شد و برنامه هایی پشت سرم چیده شد که خودم هم نفهمیدم چرا با من چنین رفتاری کردند. به هرحال در بازی با الکویت به استادیوم فولادشهر رفتم که بگویم با وجود تمام این رفتارها تیمم را دوست دارم و دوست ندارم پیروز نباشد و هر کس به ذوب آهن بیاید و برود، این باشگاه همواره می ماند و من هم یک روز بودم و یک روز هم رفتم، اما دوست دارم انتخاب هایی که صورت می گیرد و صحبت هایی که مطرح می گردد اصولی و به حق باشد و از روی رابطه نباشد و این طور نباشد که از بالا و پایین و این طرف و آن طرف فشار بیاورند که چه کسی بیاید و چه کسی برود. اگر حق رجب زاده نیست اشکالی ندارد، ولی آن کسی که حقش است در ذوب آهن باشد و از روی دوستی و ارتباط، افراد را انتخاب نکنند.

منتی بر باشگاه ذوب آهن ندارم وی گفت: ذوب آهن بدون رجب زاده و هر کس دیگری که در این باشگاه کار نموده، می ماند. روزهایی در ذوب آهن بودم که داشت نابود می شد و برای بقا در لیگ به پلی آف لیگ دسته یک رفتیم. منتی نیست و هر کاری کردم وظیفه ام بوده است و به آقای آذری هم گفتم که مهدی رجب زاده هیچ منتی بر ذوب آهن ندارد و پول گرفته و وظیفه خود را انجام داده است، اما شاید بر اساس تعهدات و عشق خود نسبت به خیلی از افراد دیگر که هیچ کاری نکردند و منت زیادی هم بر سر باشگاه گذاشتند، این کارها را نکردم و تا روزی که بودم به نفع باشگاه و بازیکنان کار کردم و بازیکنان می دانند هیچ وقت کاری نکردم که به ضرر باشگاه باشد.

بازیکن و مربی سابق تیم فوتبال ذوب آهن توضیح داد: خدا را شاکرم که با وجود حرف هایی که بعضی پشت سر من می زدند و دوست نداشتند رجب زاده که با صداقت کار می کرد اسطوره باشگاه ذوب آهن گردد، ولی خواست خدا بود و شد و در 13، 14 سالی که در ذوب آهن بودم هیچ نقطه تاریکی در پرونده من نیست. هیچ وقت زیرآب کسی را نزدم، پشت سر کسی حرف نزدم و برای منافع خودم کاری نکردم. کوشش کردم و خدا هم به من برکت و عزت داده است. هر زمان هم که با مسئولان باشگاه صحبت کردم، برای منافع تیم بوده و هیچ وقت منافع خودم را در نظر نگرفتم و کوشش کردم چیزی که به نفع تیم و باشگاه است را انجام دهم.

آینده مربیگری مرا خیلی راحت نابود کردند رجب زاده ادامه داد: خیلی وقت ها می توانستم از خیلی موارد به نفع خودم استفاده کنم، اما آدمی نبودم که این کار را انجام دهم. تنها چیزی که من را رنج می دهد این است که چرا چنینی رفتاری با من شد. صادقانه می گفتند به تو نیازی نداریم. چرا اتفاقاتی می افتاد که از آنها خبر نداشتم؟ هیچ وقت فکرش را نمی کردم که این طور کنارم بگذارند و حداقل از چند روز قبل به من می گفتند به این دلیل تو را نمی خواهیم، اما وقتی صد جور حرف می زنند و هر روز یک بهانه می آورند، این من را آزار داد. ناراحت شدم و هیچ وقت از کسی که این کارها را پشت سر من انجام داد، نمی گذرم چون در ابتدای راه مربیگری و جایی که می خواستم برای آینده خود کار فنی را آغاز کنم و به پیشنهاد خودشان این کار را کردم، آینده مربیگری مرا خیلی راحت نابود کردند. البته خدا اگر بخواهد هر کاری امکان پذیر است و این اتفاقات را به حساب حکمت خداوند می گذارم. من باید این سختی را تحمل می کردم و شاید انتخاب اشتباهی بود و شاید باید بیشتر فکر می کردم.

فهمیدم چقدر دنیای فوتبال ما کثیف است وی گفت: البته الان اینها را می گویم و آن موقع به این چیزها فکر ننموده نبودم. همواره معتقدم اگر خداوند دری را می بندد، در دیگری را به روی انسان باز می نماید و منتظر هستم تا ببینم در آینده چه اتفاقاتی می افتد و چه پیشنهادی برای مربیگری دریافت می کنم. البته این اتفاق برای من دردآور بود و بعضی اوقات با خودم فکر می کنم شاید آینده مربیگری ام خراب شده باشد چون از زمانی که از مستطیل سبز پا به دنیای مربیگری گذاشتم، فهمیدم که چقدر دنیای فوتبال ما کثیف است و چقدر ارتباطات در آن نقش دارد.

بازیکن و مربی سابق تیم فوتبال ذوب آهن افزود: خدا بالای سر ما هست و ان شاءالله از جایی آغاز می کنم و سطح فنی و مربیگری رجب زاده روزی در فوتبال ایران به همه ثابت می گردد، چون آنقدر به خودم اطمینان دارم که می دانم این کار از من برمی آید و خدا هم یاری می نماید و می توانم پیشرفت کنم. همان طور که خودم را در عرصه بازیگری ثابت کردم، در مربیگری هم پیروز خواهم بود.

ع

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اصفهان، رجب زاده: مسئولان ذوب آهن پای حرف شان نایستادند، با وعده سرمربیگری خواستند خداحافظی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان، رجب زاده: مسئولان ذوب آهن پای حرف شان نایستادند، با وعده سرمربیگری خواستند خداحافظی کنم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید