این کار مو های سرتان را نابود می نماید

به گزارش مجله رویای کره ای، با استفاده از سشوار شما می توانید به سادگی و در زمانی کوتاه مو ها را آراسته و مرتب کنید، اما اگر با اصول کشیدن سشوار آشنا نباشید استفاده نادرست از این وسیله حرارتی نه تنها سبب زیبایی مو ها نمی گردد بلکه می تواند به مو های شما آسیب برساند. خشکی، شکستن و وز شدن شدید مو ها از عواقب استفاده نادرست از سشوار هستند.

این کار مو های سرتان را نابود می نماید

استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو با حرارت بالا به مرور زمان سبب آسیب به ساختمان مو ها و شکننده کردن آن ها می شود، بنابراین اگر برای حالت دادن به مو های خود قبل از استفاده از سشوار یا هر وسیله داغی مو های خود را نمدار نموده و محصولاتی مانند اسپری یا کرم های حفاظت کننده روی آن بزنید تا از مو ها در برابر آسیب و گرما محافظت کند و مو ها را نرم و خوش حالت کند.

اگر مو های خشکی دارید از محصولاتی که حاوی الکل هستند، استفاده نکنید. اگر هم موهایتان نرمال یا چرب است، دور مواد روغنی را خط بکشید.

از متعلقات سشوار استفاده نمی کنید

برای خشک کردن یا حالت دادن به مو ها از متعلقات سشوار که در داخل جعبه در کنار خود دستگاه قرار دارند، بهره ببرید. سری این دستگاه که مانند نوک اردک است جریان هوای سشوار را به جای پخش شدن، مستقیم روی مو های شما متمرکزمی نماید. برای صاف کردن مو ها نیز می توانید از این سری ها یاری بگیرید.

موهایتان را تقسیم بندی نمی کنید

خشک کردن و حالت دادن به مو ها با سشوار از سخت ترین کار ها برای افراد دارای مو هایی حجیم و پر پیچ و تاب است. اگر شما موهایتان را تقسیم بندی نکنید، نه تنها کارتان بیشتر طول می کشد، بلکه نتیجه خوبی نیز خواهید گرفت.

پس با تقسیم بندی مو ها به 4 تا 5 بخش و این قسمت های کوچک را با کلیپس های نگهدارنده ببندید و آن ها را خشک و آراسته کنید سپس از جلوی موهاتیان سشوار کشیدن را شروع کنید و به سمت پشت بروید.

سشوار را صحیح نگه نمی دارید

یکی از مهارت هایی که سرعت شما را در سشوار کشیدن مو ها دو چندان می نماید، نگه داشتن صحیح سشوار است. بعضی افراد برای استفاده از سشوار بدنه آن را در دست می گیرند. اما این کار اشتباه است، زیرا دید شما را حین کار می گیرد و سبب می شود بر روی آن کنترل نداشته باشید.

پس سشوار را از دسته آن و موازی با شانه تان نگه دارید. به علاوه اینکه سر سشوار باید با دسته سشوار در یک جهت قرار گیرد. نه به صورت عمودی، چون در این صورت مو ها از پشت شانه سوخته و وز می شوند.

اگر راست دست هستید و هنگام سشوار کشیدن آن را با دست راستتان می گیرید این کار اشتباه است بلکه بهتر است سشوار را در دست چپتان بگیرید تا با قدرت بیشتری به یاری برس موهایتان را خشک و به آن حالت دهید.

از باد خنک استفاده نمی کنید

بعضی مواقع هنگام سشوار کشیدن، بعضی قسمت های مو از زیر دستتان بدون اینکه خشک شوند، خارج می شوند که در اینصورت در سرانجام مو های شما در بعضی نقاط وز دیده می شود پس برای داشتن مو هایی یک دست و زیبا و برای اطمینان یافتن از خشک شدن مو با یاری باد خنک سشوار خیس بودن یا خشک شدن مو های خود را آنالیز کنید.

زمانی که شما می خواهید به موهایتان مدل خاصی دهید باد خنک انتخاب مناسب تری است، زیرا رطوبت مو های شما را دیرتر تبخیر می نماید که می تواند فرم مو های شما را در مدت زمان بیشتری ثابت نگه دارد.

از برس های نامناسب استفاده می کنید

یکی دیگر از اشتباهات ما در آراسته کردن مو ها استفاده از برس های نامناسب در کشیدن سشوار است. استفاده از برس های فلزی هنگام کشیدن سشوار به علت داغ شدن سریع این برس ها سبب آسیب جدی به مو ها مخصوصا مو های زبر یا نازک و ظریف می شود.

پس قبل از کشیدن سشوار از محصولات محافظت کننده استفاده نمایید و هنگام سشوار کشیدن از برس هایی با دندانه هایی که جنس آن طبیعی باشد بهره ببرید تا مو ها از صدمه یا شکستن درامان بمانند.

سشوار را نزدیک موهایتان قرار می دهید

سشوار را مستقیم و نزدیک به مو های خود قرار ندهید، زیرا مو های شما را می سوزاند؛ بنابراین هنگام استفاده از سشوار، آن را حداقل با سه تا چهار سانت فاصله از مو های تان نگه دارید و مرتب حرکت دهید تا همه مو ها به یک میزان گرما و حرارت غیرمستقیم دریافت کند.

پس از سشوار کشیدن از محصولات مراقبتی استفاده نمی کنید

برای افزایش زیبایی موهایتان و جلوگیری از وز شدن و حالت گرفتن بهتر مو ها بعد از خاتمه سشوار محصولاتی مانند سرم یا اسپری های مو را به سرانجامی مو های تان بزنید و به بقیه قسمت های مو منتقل کنید، اما در این کار افراط نکنید، زیرا سبب چرب شدن و به هم چسبیده شدن مو ها می شود.

مسیر سشوار کشیدن را اشتباه انتخاب می کنید

شما هنگام سشوار کشیدن باید این کار را از ریشه شروع کنید و به سمت سرانجامی موهایتان بروید تا با حرکت جهت کوتیکول های مو، موهایتان صاف و شفاف تر شود. در غیر این صورت کوتیکول های موی شده باز شده و مو ها وز می شوند.

سشوار را نزدیک سرتان نگه می دارید

نزدیک نگه داشتن سشوار به سرتان به مو ها و پوست سرتان آسیب می رساند، پس باید فاصله مناسب میان سشوار و سرتان باید 30.5 باشد.

موهایتان را مدت زیادی در حوله می پیچید

اگر جنس حوله شما از نخ است موهایتان را بیشتر از 30 دقیقه در حوله نپیچانید، زیرا این جنس پارچه به علت اصطکاکی که ایجاد می نماید، به مو های شما آسیب بیشتری در طول سشوار کشیدن می رساند. پس بهتر است جنس حوله شما میکرو فیبر باشد و موهایتان را نیز بیشتر از 10 دقیقه داخل حوله نگه ندارید.

سشوار را تمیز نمی کنید

وجود گرد و غبار و کثیفی روی سشوار سبب کم شدن طول عمر سشوار و آسیب به مو های شما می شود. وجود گرد و غبار شدت باد سشوار را کم نموده و دمای موتور را بالا می برد پس بهتر است سشوار را ماهی یک بار و یا در صورت استفاده زیاد دو هفته یکبار تمیز کنید.

فوت و فن سشوار کشیدن صحیح مو ها

نکاتی را هنگام سشوار کشیدن باید در نظر داشته باشید که شامل:

زمانی که مو کاملا خیس است، به هیچ عنوان سشوار نکشید.

برای خشک کردن مو ها هیچ وقت از باد داغ سشوار استفاده نکنید و درجه سشوار را روی شدت میانه تنظیم کنید.

بعد از رنگ کردن مو سشوار نکشید، زیرا موی رنگ شده، شکننده تر و آسیب پذیرتر هستند.

اگر مرتب از سشوار استفاده می کنید، حتما از ماسک مو بهره ببرید.

پشت سشوار و پروانه خنک کننده را به سمت مو نگیرید، زیرا ممکن است مو ها وارد پروانه سشوار شود و سبب سوختن دستگاه و کنده شدن مو ها شود.

برای کم یا زیاد کردن شدت دستگاه بر اساس نیازتان سشواری را انتخاب کنید که دکمه تنظیم دما و وات داشته باشد.

استفاده از سشوار های UV (فرابنفش) برای افرادی که الکتریسیته ساکن در مو دارند توصیه می شود، اما UV برای مو چندان مناسب نیست بلکه این افراد بهتر است به جای استفاده از سشوار های UV (فرابنفش)، از سرم ها و اسپری های مخصوص ضد زبری مو بهره ببرید.

منبع: همشهری

منبع: فرارو
انتشار: 13 بهمن 1401 بروزرسانی: 13 بهمن 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2222

به "این کار مو های سرتان را نابود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کار مو های سرتان را نابود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید