برگزاری انتخابات شوراها در روسیه

به گزارش مجله رویای کره ای، روس ها امروز(یکشنبه) برای انتخاب 16 رئیس منتطقه ای و قانونگذاران مجلس قانونگذاری در 13 منطقه فدرال روسیه به پای صندوق های رای رفتند. به علاوه در این انتخابات قانونگذاران مجلس عوام مجلس، دوما، در چهار منطقه تک کرسی انتخاب می شوند.

برگزاری انتخابات شوراها در روسیه

در کل 22 مرکز دولتی اعضای شوراهای شهری و سه مرکز استانی رئیس شهرداری را در این انتخابات برمی گزینند.

انتظار می رود 56 میلیون روس واجد شرایط در این انتخابات شرکت کنند.

ساکنان مسکو قانونگذاران برای مجلس شهری را انتخاب خواهند کرد.

در کل 233 کاندیدا در این رقابت ها شرکت دارند که 171 تن کننده حزبی و 62 تن کاندیدای مستقل هستند.

به نوشته پایگاه فرانس 24 با وجود آنکه امروز قرار است انتخابات شهرداری ها و شوراهای شهر برای شهرهای سراسر روسیه برگزار شود اما توجه ویژه ای صرف انتخابات شورای شهر مسکو شده است.

در روزهای گذشته مقام های روسیه تعدادی از نامزدهای انتخاباتی مستقل این انتخابات و حامیانشان را بازداشت کرده و به زندان انداخته اند و همین طور نامزدی تعدادی از آن ها نیز از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه ملغی شده است.

تحلیل گران می گویند نتایج این انتخابات از نزدیک با توجه به نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات مجلسی 2021 روسیه دنبال خواهد شد و به دورنمای آینده سیاسی روسیه در حالی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور وارد سومین دهه از حضورش در قدرت می شود، تأثیرخواهد گذاشت.

در هفته های اخیر ده ها هزار معترض در شهر مسکو با برپایی تظاهرات خواستار برگزاری یک انتخابات عادلانه در پی ممنوع شدن نامزدی رهبر مخالفان یعنی الکسی ناوالنی از نامزدی در این انتخابات شدند. با این حال مقام های روسیه عمدتا با اقدامات پلیسی و امنیتی به اعتراضات آن ها پاسخ داده اند.

تاتیانا استانو وایا رئیس شرکت تحلیلی آرپولیتیک گفت: کمپین مربوط به انتخابات امروز باعث برملا شدن اختلافات فزاینده میان مقام هایی که متمایل به حفظ وضعیت موجود هستند و حامیان تغییر سیاسی در روسیه شده است.

او پیش بینی کرد: انتخابات مربوط به شورای شهر مسکو تبدیل به آزمونی برای مقام ها در مورد پذیرفتن این واقعیت جدید شده است. مقام های روسیه برای مدت کوتاهی تقریبا همه سیاست مداران مخالفی که به دنبال نامزدی در انتخابات شورای شهر مسکو بودند را به زندان انداختند. تعدادی نیز به اتهام دست زدن به خشونت علیه پلیس به زندان افتادند. هر چند که حامیان مخالفان گفتند تجمعات آن ها صلح آمیز بوده است.

هیچ یک از کاندیداهای انتخابات امروز رسما از جانب حزب روسیه متحد نامزد نشده اند چرا که محبوبیت این حزب کاهش یافته است.

ناوالنی از طرح رأی دادن هوشمند صحبت کرده و از مردم مسکو خواسته در این انتخابات از کسانی که بالاترین شانس شکست دادن نامزدهای حامی کرملین را دارند، حمایت کند. اکثر این افراد کمونیست ها هستند.

این وکیل 43 ساله این انتخابات را یک رفراندوم در مورد اعتماد روس ها به مقامات شان و حزب حاکم خوانده است. او نوشته است تنها نه گفتن از سوی معترضان اقدام به رأی دادن هماهنگ به نفع قوی ترین رقبای نامزدهای حزب روسیه متحد است.

لیوبف سوبل یک وکیل صندوق مبارزه با فساد ناوالنی که در طی ممنوع شدن نامزدی اش در انتخابات برای بیش از یک ماه دست به اعتصاب غذای خشک زد، گفت: طرح رأی دادن هوشمند یک اعتراض است. این زن 31 ساله یکی از درخشان ترین فعالان سیاسی متعلق به نسل جدید چالش طلبان ارتش سیاست روسیه است و ویدئوهای مقاومت او در برابر مقام ها در فضای مجازی پخش شده است.

الا پامسیلوا رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه گفت: حدود 12 تن از نامزدهای مخالفان به دلیل عدم ارائه اسناد و مدارک درست یا جعل کردن امضاهای برخی از حامیانشان از این انتخابات رد صلاحیت شدند.

یکی از مناقشه برانگیزترین کمپین های انتخابات امروز مربوط به انتخابات تعیین فرماندار سنت پترزبورگ است که در این انتخابات کرملین از الکساندر بگلوف رئیس موقت نامحبوب شورای این شهر حمایت می کند.

حوزه های رأی گیری امروز در مسکو ساعت 0500 به وقت گرینویچ باز شده و در ساعت 1700 به وقت گرینویچ بسته خواهد شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 322

به "برگزاری انتخابات شوراها در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری انتخابات شوراها در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید