تذکر عضو شورای شهر مشهد پیرامون بلاتکلیفی طرح تفصیلی محدوده منفصل قرقی و مهرگان

به گزارش مجله رویای کره ای، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد نسبت به بلاتکلیفی طرح تفصیلی محدوده منفصل قرقی و مهرگان به شهرداری مشهد تذکر داد.

تذکر عضو شورای شهر مشهد پیرامون بلاتکلیفی طرح تفصیلی محدوده منفصل قرقی و مهرگان

به گزارش خبرنگار استان های خبرنگاران، حمید ضمیری، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد، پیرامون طرح الگوی توسعه و طرح تفصیلی محدوده منفصل قرقی و مهرگان اظهار کرد: در سال 1391 این منطقه به عنوان محدوده منفصل شهری به رسمیت شناخته شد که پس از آن بایستی طرح تفصیلی برای آن تهیه گردد و طرح های توسعه شهری با هدف توسعه، ضوابط و معیار های صدور پروانه، اتفاق بیفتد.

ضمیری اعلام کرد: پس از آن مشاوری برای تهیه طرح گرفته می گردد و در اواخر سال 99 شهرداری طی نامه ای، طرح را برای گذراندن مراحل تایید، به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تقدیم می نماید.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد اضافه نمود: در این فاصله زمانی چندین جلسه در کمیسیون های شهرسازی و عمران و حمل و نقل برگزار شده که خروجی آن نظریه ای است که برای تصویب به صحن علنی شورای اسلامی شهر آمده است.

وی با اعلام اینکه در سال 91 این محدوده وارد منفصل شهری شده و 9 سال از بلاتکلیفی آن می گذرد، اعلام کرد: متاسفانه شهرداری مشهد نامه های کمیسیون بودجه را جواب نداده است، سوال اینجاست که چرا با عدم پاسخگویی، برخورد قانونی صورت نمی گیرد.

ضمیری گفت: پس از گذشت هشت ماه، اعلام شده است که پاسخ کمیسیون ارسال نشده و بایسیتی مجددا به کمیسیون برنامه و بودجه برگردانده گردد؛ این در حالی است که حداقل دو مکاتبه در جهت پیگیری موضوع با کمیسیون های شورا اجرا شده است.

وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه مردم تا چه زمانی باید منتظر معین تکلیف بمانند، گفت: ما در مورد بلاتکلیفی 100 هزار نفر صحبت می کنیم؛ همانطور که به شهرداری تذکر داده می گردد، بایستی به شورای شهر نیز تذکر داده گردد که چرا تا به امروز به این موضوع رسیدگی نشده است.

وی مطرح نمود: اگرچه این تراز اطلاعات دقیق نیست، اما حداکثر ظرف یک ماه قابل رسیدگی است تا بتوانیم در مورد طرح تصمیم گیری کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2060

به "تذکر عضو شورای شهر مشهد پیرامون بلاتکلیفی طرح تفصیلی محدوده منفصل قرقی و مهرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر عضو شورای شهر مشهد پیرامون بلاتکلیفی طرح تفصیلی محدوده منفصل قرقی و مهرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید