تظاهرات راست گرایان آلمان و مخالفان آنها در دورتموند

به گزارش مجله رویای کره ای، تظاهرات راست گرایان آلمانی در حمایت از نامزدشان در انتخابات پارلمانی اروپا به حضور مخالفان آنها در خیابان های دورتموند منجر شد.

تظاهرات راست گرایان آلمان و مخالفان آنها در دورتموند

به گزارش گروه بین الملل مجله رویای کره ای، در جریان تظاهرات راست گرایان آلمانی (Die Rechte) در شهر دورتموند واقع در غرب آلمان، گروهی از مخالفان آنها به خیابان آمدند تا مخالفت خود را با رویکرد راست گرایان اعلام نمایند.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، روز شنبه دست کم 600 نفر در مخالفت با تظاهراتی که حدود 180 نفر از راست گرایان افراطی برگزار کردند، به خیابان آمدند. نیروهای پلیس در محل مستقر شده بودند تا از درگیری میان دو گروه جلوگیری نمایند.

این تظاهرات با توجه به اینکه آلمانی ها امروز یکشنبه در انتخابات مجلسی اروپا شرکت می نمایند و در حمایت از اورسولا هافربک نامزد برجسته راست گرایان برگزار گردید. اتحادیه های کاری، احزاب سیاسی، نمایندگان کلیسا و موسسات آموزشی و گروه های اجتماعی گروه های سازمان دهنده تظاهرات مخالف راست گرایان بودند.

پلیس دورتموند که تدابیر سخت گیرانه ای را برای کنترل تظاهرات اعمال نموده بود در پیغامی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: امروز در دورتموند پرچم مخالفت با راست گرایان برافراشته است و در کنار اتحادی در برابر نازی ها ایستاده است.

بیش از 400 میلیون نفر از شهروندان اروپایی واجد شرکت در انتخابات مجلسی اروپا برای انتخاب 751 نماینده اروپایی هستند. انتظار می رود نخستین نتایج این انتخابات چهار روزه که از پنجشنبه شروع شده است، اواخر وقت امروز یکشنبه که رای گیری در بیست وهشتمین عضو اتحادیه اروپا انتها خواهد یافت، اعلام گردد.

تعداد کرسی های هر کشور در مجلس اروپا به جمعیت این کشورها بستگی دارد. آلمانی ها امروز در این انتخابات شرکت می نمایند.نتیجه انتخابات مجلسی اروپا رئیس جدید کمیسیون اروپا را هم معین می نماید. (جزئیات بیشتر)

امکان قدرت دریافت راست گرایان و کسب اکثریت کرسی های مجلس از نگرانی های جدی مقامات اروپایی به شمار می رود.

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 212

به "تظاهرات راست گرایان آلمان و مخالفان آنها در دورتموند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات راست گرایان آلمان و مخالفان آنها در دورتموند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید