تکاپوی آمریکا برای اثرگذاری در انتخاب نخست وزیر جدید عراق

به گزارش مجله رویای کره ای، یک منبع آگاه از کوشش همه جانبه و سازماندهی شده آمریکا برای روی کار آوردن نخست وزیر باب میل خود در عراق اطلاع داد.

تکاپوی آمریکا برای اثرگذاری در انتخاب نخست وزیر جدید عراق

به گزارش گروه بین الملل مجله رویای کره ای، یک منبع آگاه گفت که آمریکا از حوادث جاری در عراق، پیشی گرفته و کوشش دارد به هر قیمتی نخست وزیر متبوع خود را حتی اگر او شخصیت فاسدی باشد، برای عبور از تنگنایی که خود را در آن گرفتار نموده، در این کشور بر روی کار آورد.

به نوشته خبرگزاری عراق براثا، این منبع اضافه نمود: آمریکا با ارسال شماری از مزدورانش با تابعیت عراق به صفوف تظاهرات کنندگان عراقی و نفوذ به این اعتراض ها و سمپاشی علیه نیروهای امنیتی و دولت عراق به طور کلی، خود را وارد یک باتلاق کرد و اکنون تمام کوشش خود را وقف خروج از این تنگنا، به وسیله انتخاب نخست وزیر متبوعش است.

بر اساس این گزارش، آمریکایی ها کوششهای زیادی مبذول داشتند و پول زیادی برای موج سواری بر تظاهرات های عراق و راهنمایی آن برای اعمال فشار بر دولت عبدالمهدی صرف کردند. عبدالمهدی نیز در نتیجه فشارها و نیز چالش های بزرگی که با آن روبرو بود، استعفاء کرد.

به گفته این منبع، آمریکا که تمام حساب و کتابهایش در ایجاد آشوب در عراق به هم ریخته، اکنون با تکیه بر قدرت رسانه ای و تبلیغاتی که عقل جمعی تظاهرات های عراق را راهنمایی می نماید، به تغییر سیاسی دلخواه در این کشور دل بسته است. در نتیجه هر نامزدی که مورد نظرش باشد، با حمایت کمپین های رسانه ای همراه خواهد شد و به طور بی سابقه ای در میدان های اعتراض و خیابان های عراق در حمایت از او شعار داده خواهد شد و هر مخالفتی با آن، صدای ناهنجار خواهد شد.

این منبع گفت: این اتفاق همان گونه رخ می دهد که تنها در عرض یک شبانه روز، ایران در نظر بعضی عراقی ها به شیطان و آمریکا به یک فرشته بدل شد و سوزاندن وطن یک قهرمانی شایسته تقدیر و تشکر فراوان شناخته شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 657

به "تکاپوی آمریکا برای اثرگذاری در انتخاب نخست وزیر جدید عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکاپوی آمریکا برای اثرگذاری در انتخاب نخست وزیر جدید عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید