جامعه بین الملل به همکاری عربستان و القاعده در یمن واکنش نشان دهد

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن با ارسال نامه هایی خطاب به محافل بین المللی از جمله سازمان ملل و شورای امنیت و دفتر فرستاده سازمان ملل به یمن به فعالیت های گسترده القاعده در استان مأرب اشاره نمود.

جامعه بین الملل به همکاری عربستان و القاعده در یمن واکنش نشان دهد

در این نامه ها آمده است: سرویس اطلاعات یمن به تازگی گزارش مفصلی در مورد جزئیات فعالیت های القاعده در استان مأرب منتشر نموده است. جامعه بین الملل باید به این گزارش توجه کند چرا که از روابط میان القاعده و کشورهای متجاوز به یمن پرده بر می دارد.

به نوشته این نامه ها، القاعده به بخشی از ائتلاف متجاوز سعودی در یمن تبدیل شده و تداوم حمایت از این ائتلاف بسیار خطرناک و در تضاد با منافع ملت یمن و مبانی صلح و امنیت بین المللی است.

وزارت خارجه یمن گفت: زمان آن رسیده موضع گیری ها در قبال یمن تصحیح شده و منافع ملت این کشور در اولویت قرار بگیرد؛ ملتی که برای آزادی و استقلال خود فداکاری های زیادی انجام داده است.

در این نامه ها، از محافل بین المللی خواسته شده است همکاری میان کشورهای متجاوز و عناصر القاعده در یمن را محکوم نمایند.

روز گذشته نیز معاون وزیر کشور دولت نجات ملی یمن از عصبانیت آمریکا و انگلیس از نابودی عناصر القاعده در البیضاء اطلاع داد و گفت: عناصر القاعده در جبهه مأرب با حمایت سرویس های اطلاعاتی خارجی حضور دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1553

به "جامعه بین الملل به همکاری عربستان و القاعده در یمن واکنش نشان دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه بین الملل به همکاری عربستان و القاعده در یمن واکنش نشان دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید