جدید ترین آمار از قربانیان اعتراضات مردم عراق

به گزارش مجله رویای کره ای، وزیر دفاع عراق از صدور دستورات لازم برای بازگرداندن بیش از 10 هزار سرباز اطلاع داد، کمیساریای حقوق بشر این کشور نیز بیان کرد، تعداد کشته ها در تظاهرات عراق به 155 تن و زخمی ها به بیش از 5083 تن رسید.اعتراضات

جدید ترین آمار از قربانیان اعتراضات مردم عراق

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، وزارت دفاع عراق در بیانیه ای اظهار داشت، دستورات اداری برای بازگرداندن 10 هزار و 963 سرباز نفصال یافته، به خدمت نظامی صادر شده و صدور دستورات اداری مربوط به بازگشت آنها به نوبت ادامه خواهد یافت.

تعداد اعلام شده بخشی از 108 هزار سرباز جدا شده هستند که مسؤولان عراقی کوشش می نمایند آنها را به خدمت بازگردانند.

این سربازان در پی حمله گروه تروریستی داعش به عراق در تابستان سال 2014 پایگاه های خود را رها و فرار نموده بودند.

ثامر الغضبان، وزیر نفت عراق نیز در بیانیه ای اظهار داشت که این وزارتخانه 450 فرصت شغلی جدید در تخصص های مهندسی و زمین شناسی را ایجاد نموده که روز پنج شنبه آنها را اعلام خواهد نمود.

این اقدام در راستای کوشش های دولت برای ایجاد فرصت های شغلی جدید برای جویندگان کار و عمل به خواسته های معترضان در این کشور انجام شد.

علی البیاتی، عضو کمیساریای عالی حقوق بشر عراق نیز فاش کرد: تعداد کل کشته های تظاهرات اخیر در بغداد و دیگر استان ها از ابتدای ماه جاری میلادی تا شانزدهم به 155 کشته و بیش از 5083 تن رسید.

البیاتی اضافه نمود: آخرین به روزرسانی که تیم های کمیساریای حقوق بشر تا اکتبر جاری درباره تلفات این تظاهرات اظهار داشتند، نشان می دهد تعداد کل کشته ها با فوت تعداد زیادی از زخمی ها در بیمارستان ها به 155 تن رسید.

این عضو کمیساریای عالی حقوق بشر عراق در ادامه گفت: تعداد زخمی ها نیز تا همین تاریخ 5083 تن و تعداد کل افراد بازداشت شده 1207 تن بود که از این تعداد 1199 تن آزاد شدند، همچنین در این تظاهرات به 114 ساختمان دولتی و شخصی خساراتی وارد شد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه کمیساریا تنها نهاد ناظر در کمیته حقیقت یاب دولت عراق درباره خشونت ها در اعتراضات بوده و شورای کمیساریا بالاترین نهاد ناظر بر عملکرد کمیساریاست اما ما اطلاعی از نتایج تحقیقات این کمیته نداریم.

دولت عراق پیشتر اعلام نموده بود در این اعتراضات 104 تن از جمله هشت تن از نیروهای امنیتی کشته و 6107 تن دیگر از جمله 1241 نیروی امنیتی زخمی شدند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 521

به "جدید ترین آمار از قربانیان اعتراضات مردم عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدید ترین آمار از قربانیان اعتراضات مردم عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید