جزئیات انتخاب رشته کنکور سراسری ، داوطلبان رشته های بدون آزمون تا 28 شهریور مهلت دارند

به گزارش مجله رویای کره ای، سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای جزئیات اعلام نتیجه و انتخاب رشته کنکور سراسری را بیان کرد.

جزئیات انتخاب رشته کنکور سراسری ، داوطلبان رشته های بدون آزمون تا 28 شهریور مهلت دارند

به گزارش فارس، اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ اعلام نتایج اولیه، زمان انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره 2) منتشر شد.

بر اساس این اطلاعیه، نتیجه اولیه آزمون در روز چهارشنبه 16 مرداد ماه به صورت کارنامه بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره 2) هر یک از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبان های خارجی (شامل رشته های پذیرش با آزمون) از روز پنجشنبه 17 مرداد ماه بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می گردد و برای تمام داوطلبان از این تاریخ قابل مشاهده و دریافت است.

بخش پیوست های دفترچه راهنمای انتخاب رشته شامل شرایط و ضوابط مؤسسات خاص و همچنین نشانی و ضوابط و شرایط دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نیز در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

تمام داوطلبان می بایست پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و بخش پیوست های دفترچه راهنما، کدرشته های تحصیلی مورد علاقه خود را تعیین و از روز یکشنبه 20 مرداد ماه تا روز پنجشنبه 24 مرداد ماه به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج نمایند.

پذیرش در رشته محل های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی توسط دانشگاه ها و مؤسسات پذیرنده در سال 1398 به صورت جدا از رشته محل های با آزمون و مستقل از این مرحله با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و با ملاک معدل کتبی دیپلم با توجه به نوع دیپلم داوطلب و رشته انتخابی وی انجام می گردد.

داوطلبان متقاضی (اعم از اینکه در آزمون سراسری ثبت نام نموده یا ننموده و یا در جلسه آزمون حاضر و یا غایب بوده اند) می توانند با مراجعه به سامانه پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی مندرج در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور که از 20 اسفند ماه 97 فعال شده و تا 28 شهریور، مهلت ثبت نام وجود خواهد داشت با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مربوط نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.

لازم به شرح است دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در رشته های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی از 17 بهمن ماه 97 در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به همراه اطلاعیه های اصلاحی آن قرار گرفته است. لذا کدرشته محل های مربوط به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دفترچه راهنمای شماره (2) که در تاریخ 17 مرداد ماه منتشر می گردد درج نخواهد شد.

سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی این سازمان به منظور هدایت و یاری به داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1398 (رشته های پذیرش با آزمون) از اوایل هفته آینده به وسیله پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1398 که به مواردی نظیر تشریح محتوای کارنامه آزمون، آشنایی با بومی گزینی، انواع سهمیه ها، استفاده از انتخاب رشته مجازی و نکته های مهم در انتخاب رشته اصلی پرداخته است، اواخر هفته جاری منتشر می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 252

به "جزئیات انتخاب رشته کنکور سراسری ، داوطلبان رشته های بدون آزمون تا 28 شهریور مهلت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات انتخاب رشته کنکور سراسری ، داوطلبان رشته های بدون آزمون تا 28 شهریور مهلت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید