جزئیات عرضه اولیه بگیلان در فرابورس

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرنگاران: عرضه اولیه شرکت توسعه جهت برق گیلان با نماد بگیلان 1 برای روز چهارشنبه (هشتم مرداد ماه) در فرابورس قطعی شد.

جزئیات عرضه اولیه بگیلان در فرابورس

به گزارش مجله رویای کره ای به نقل از ایرنا، در ماه های اخیر حمایت دولت از بورس بی سابقه بوده، به طوری که از طریق عرضه صندوق های ETF با قیمت مناسب، تامین مالی از طریق این بازار، عرضه سهام شرکت های جدید و نیز آزادسازی سهام عدالت، حمایت همه جانبه ای از بازار سرمایه صورت گرفت.

در این میان، عرضه سهام شرکت های جدید (عرضه اولیه) همیشه مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار داشته است، زیرا تا به امروز بیش از 90 درصد از عرضه اولیه هایی که در بورس انجام شده، سودآور بوده اند به همین دلیل این اقدام همیشه در بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته است.

آگهی عرضه اولیه شرکت توسعه جهت برق گیلان به نماد بگیلان 1 منتشر شد که مطابق آن سهام این شرکت در تاریخ چهارشنبه (هشتم مرداد) در بازار فرابورس عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر 80 سهم در دامنه قیمتی 22 هزار ریال تا 24 هزار ریال تعلق می گیرد.

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می شود، به روز اول عرضه سهام، عرضه اولیه گفته می شود، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق بورس یا فرابورس توسط سرمایه گذاران خریداری می شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1168

به "جزئیات عرضه اولیه بگیلان در فرابورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات عرضه اولیه بگیلان در فرابورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید