خبرنگاران اولویت امروز ارتش پدافند زیستی از محدوده خاک ایران است

به گزارش مجله رویای کره ای، تهران - خبرنگاران- فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امروز هر کشوری ظرفیت های خود را برای مقابله با ویروس کرونا به کارگرفته است، قطعا اولویت اصلی و نخست ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز پدافند زیستی از محدوده خاک ایران است.

خبرنگاران اولویت امروز ارتش پدافند زیستی از محدوده خاک ایران است

امیردریادار حسین خانزادی صبح آدینه در حاشیه مراسم رژه خدمت که به مناسبت روز ارتش جمهوی اسلامی ایران (29 فروردین) در مرکز آموزش های شهید امان اللهی نیروی زمینی ارتش برگزار گردید در جمع مجله رویای کره ای اظهارداشت: برخلاف سال های گذشته که تجهیزات نظامی نیروهای چهارگانه ارتش در روز 29 فروردین به نمایش گذاشته می شد و مایه دلگرمی و آرامش خاطر ملت شریف ایران بود، سال جاری تجهیزات و توانمندی های پدافند زیستی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه روز خدمت به نمایش درآمد.

وی با بیان این که ظرفیت ها و توانمندی های بسیار گسترده ای در قالب جنگ نوین در ارتش جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، گفت: نیروهای متخصص و آموزش دیده جنگ نوین ارتش، به نوعی خبره ترین و کارآمدترین نیروهای موجود در کشور در زمینه پدافند زیستی هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش توضیح داد: امروز هر کشوری ظرفیت های خود را برای مقابله با ویروس کرونا به کارگرفته است، قطعا اولویت اصلی و نخست ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز پدافند زیستی از محدوده خاک ایران است و اگر در انتها ظرفیت هایی باقی بماند و شرایط برای کشور ما به گونه ای باشد که بتواند به سایر کشورها نیز کمک کند قطعاً این کار را خواهیم کرد.

به گزارش مجله رویای کره ای، مراسم رژه خدمت ارتش با شعار مدافعان وطن، یاوران سلامت صبح امروز با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، امیر سرلشگر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر دریادار حبیب الله سکمک معاون هماهنگ نماینده ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیر سرتیپ عزیز نصیر زاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مرکز آموزش های شهید امان اللهی نیروی زمینی ارتش در تهران و همزمان در سراسر کشور آبرگزار گردید.

در این رژه، نمونه هایی از تجهیزات برطرف آلودگی، بیمارستان های سیار، خودروهای طراحی و بهینه شده و همچنین کمک های مومنانه کارکنان ارتش برای امدادرسانی به ملت شریف ایران در مبارزه با ویروس کرونا از مقابل صندلی ویژه عبور کرد.

این رژه همزمان با تهران در 24 مرکز استان برگزار و یگان های حاضر در آن بلافاصله پس از عبور از صندلی، برای برطرف آلودگی و ضد عفونی معابر و همچنین اقدامات مردم کمک بلافاصله به مناطق کم برخوردار و دورافتاده اعزام شدند.

امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در سال 1358 روز 29 فروردین را روز ارتش نامگذاری کردند. از همان سال تا به امروز در این روز، یگان های نمونه ارتش جمهوری اسلامی یاران در استان های کشور مراسم ویژه ای برگزار می نمایند که سال جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا این مراسم در قالب رژه خدمت یگان های ارتش با عنوان مدافعان وطن یاوران سلامت برگزار گردید که نمایش جنبه ای دیگر از خدمات و اقتدار ارتش جمهوری اسلامی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 993

به "خبرنگاران اولویت امروز ارتش پدافند زیستی از محدوده خاک ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اولویت امروز ارتش پدافند زیستی از محدوده خاک ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید