درخواست نمایندگان برای تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر سند همکاری ایران و چین

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرگزاری خبرنگاران- در پی درخواست جمعی از نمایندگان برای تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر سند همکاری ایران و چین مقرر شد این درخواست پس از آنالیز کارشناسی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گیرد.

درخواست نمایندگان برای تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر سند همکاری ایران و چین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس گفت: جمعی از نمایندگان درخواست اجرای ماده 40 آیین نامه داخلی مجلس را ارائه نموده و با توجه به اهمیت سند جامع همکاری جمهوری اسلامی ایران و دولت خلق چین و ضرورت نظارت بر آن درخواست تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر این سند جامع را ارائه نموده اند.

به گفته وی طبق ماده 40 آیین نامه داخلی مجلس این درخواست به پیشنهاد 15 نماینده به رأی مجلس گذاشته می گردد و در صورت تصویب اعضای این کمیسیون در جلسه علنی انتخاب خواهند شد.

امیرآبادی با بیان اینکه معاونت قوانین نیز پیشنهاد تشکیل چنین کمیسیونی را داشته گفت: اگر تشکیل این کمیسیون به تصویب مجلس برسد 15 عضو آن در جلسات بعدی توسط صحن انتخاب خواهند شد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس نیز در این باره گفت: ما از ساعت 8:15 صبح امروز جلسه ای در مجلس تشکیل دادیم که من در آن جلسه هم خدمت نمایندگان گفتم وظیفه ماست که کمیسیون یا گروه ویژه ای براساس آیین نامه این کار را انجام بدهند.

وی افزود: ما می توانیم این درخواست را در دستور کار قرار دهیم یا فرصت بدهیم که دوستان آن را آنالیز نمایند. اینکه در دستور قرار گیرد خلاف آیین نامه نیست و موافق و مخالف هم ندارد اما این اختیار مجلس است. ما می توانیم اجازه دهیم که این موضوع مورد آنالیز قرار گیرد و بعدا برای رأی گیری در دستور کار گذاشته گردد.

قالیباف همچنین گفت: کمیسیون تخصصی هم بداند که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مجلس باید به طور مرتب و منظم بتواند رصد و پیگیری لازم را در این باره انجام دهد.

براین اساس رأی گیری درباره تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر سند جامع راهبردی ایران و چین به جلسات بعدی مجلس و پس از آنالیز در کمیسیون تخصصی موکول شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1605

به "درخواست نمایندگان برای تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر سند همکاری ایران و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست نمایندگان برای تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر سند همکاری ایران و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید