در سال 1400 برای ورودبه محدوده طرح ترافیک چقدر بپردازیم؟

به گزارش مجله رویای کره ای، تهران (پانا) - شهروندان تهرانی برای ورود به محدوده طرح ترافیک از تاریخ 14 فروردین ماه 1400، می بایست در سامانه تهران من نسبت به رزرو روز ورود خود به طرح ترافیک اقدام نمایند.

در سال 1400 برای ورودبه محدوده طرح ترافیک چقدر بپردازیم؟

تا پیش از این شهروندان می توانستند ابتدا به طرح وارد شوند و سپس به صورت اتوماتیک عوارض طرح از حساب شهروندیشان در سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir کسر می شد. اما در شرایط جدید شهروندان می بایست پیش از ورود به طرح، روز مورد نظر خود را رزرو کنند. در غیر این صورت محاسبه عوارض تردد خودرو با بیشینه ضرایب و به ازای هر روز تردد با نرخ 787.500 ریال مستقل از ساعت تردد و نوع معاینه فنی خودرو انجام خواهد شد.

بر اساس گزارش سایت شهر، شرایط اعلام شده از سوی شهرداری تهران برای رزرو طرح به توضیح زیر است:

امکان رزرو مجوز روزانه طرح از ظهر روز چهارشنبه هر هفته، برای هفتۀ آینده وجود خواهد شد. هم چنین امکان رزرو مجوز روزانه طرح برای روزهای هفته ای که در آن قرار داریم، در صورت عدم تکمیل ظرفیت روزانه، وجود دارد.

در صورتی که ظرفیت مجاز روزانۀ رزرو مجوز روزانه طرح به خاتمه برسد، امکان رزرو وجود نخواهد داشت و شما مجاز به تردد در محدودۀ طرح ترافیک نخواهید بود و در صورت تردد، بیشینۀ ضرایب برای محاسبۀ عوارض برای خودروی شما اعمال و مبلغ 787.500 ریال از کیف پول شهروندی شما کسر و یا به حساب بدهی شما منظور خواهد شد.

خودروهایی که بدون رزرو اقدام به ورود و تردد در محدودۀ طرح ترافیک کنند، غیرمجاز تلقی شده و محاسبۀ عوارض آن ها براساس بیشینۀ ضرایب برای محاسبۀ عوارض و به مبلغ 787.500 ریال است.

مبلغ پرداختی از بابت ثبت رزرو مجوز روزانه طرح برای ورود به محدوده طرح ترافیک، در حساب شهروندی شما مسدود خواهد شد.

مبلغ مسدودی بابت ثبت رزرو مجوز روزانه طرح به ازای تردد خودروی شما به توضیح ذیل است:

مبلغ 630.000 ریال به ازای خودروی دارای معاینه فنی عادی

مبلغ 441.000 ریال به ازای خودروی دارای معاینه فنی برتر

مبلغ 70.000ریال به ازای خودروی برقی یا هیبریدی

مبلغ نهایی عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک، پس از آنالیز ترددهای خودروی شما حداکثر ده روز پس از تاریخ آن، از مبلغ مسدود شده کسر و مابقی آن به حساب شما عودت داده خواهد شد و در صورتی که خودروی شما تردد نکند و یا توسط دوربین ها رویت نگردد، به میزان 70.000 ریال از مبلغ مسدودی شما کسر و مابقی به حساب شما مسترد خواهد شد.

امکان لغو رزرو مجوز روزانه طرح برای هر روز تا ساعت 6 صبح همان روز امکان پذیر است.

به منظور ثبت رزرو مجوز روزانه طرح برای ورود به محدوده طرح ترافیک، شما می بایست حتما یک خودروی تحت پوشش دارای معاینه فنی معتبر در حساب کاربری خود داشته باشید.

درخواست های ثبت شده برای رزرو مجوز روزانه طرح شما منحصر به پلاک خودروی تعیین است و در صورتی که شما دارای چندین خودرو در حساب کاربری خود هستید، می بایست برای تردد هر یک جداگانه اقدام به ثبت رزرو نمایید.

امکان جابه جایی رزرو از یک خودرو به خودروی دیگر وجود ندارد و می بایست رزرو خودروی اول لغو و در صورت وجود ظرفیت برای خودروی دیگر ثبت رزرو انجام گردد.

برای ورود به محدودۀ کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) نیازی به رزرو نیست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1577

به "در سال 1400 برای ورودبه محدوده طرح ترافیک چقدر بپردازیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سال 1400 برای ورودبه محدوده طرح ترافیک چقدر بپردازیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید