دستور الکاظمی برای کنترل کامل مرزهای عراق و سوریه

به گزارش مجله رویای کره ای، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق از صدور دستور نخست وزیر این کشور برای کنترل و حفاظت کامل از مرزهای مشترک عراق و سوریه اطلاع داد.

دستور الکاظمی برای کنترل کامل مرزهای عراق و سوریه

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در سخنانی گفت که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر کشورش به نیروهای مسلح دستور داده است که مرزهای مشترک میان عراق و سوریه را به طور کامل کنترل نمایند.

وی در این باره گفت: مرز عراق و سوریه که 610 کیلومتر است، اغلب امن است و کوشش های قابل توجهی توسط وزارت دفاع و کشور و سازمان حشد شعبی در این باره انجام می گردد.

الخفاجی اضافه کرد: همچنین تجهیزات کاملی توسط وزارت منابع آب برای حفر یک خندق ارائه شده و حفر این خندق در مراحل نهایی قرار گرفته است و در حال فنس کشی مناطق هستیم.

وی توضیح داد: نیروهای ائتلاف بین المللی در فرآیند تأمین تجهیزات زیادی که در مرزها مستقر می شوند، مشارکت می نمایند و فرماندهی عملیات مشترک و ائتلاف در حال کوشش برای برپایی برج هایی مجهز به تجهیزات و قابلیت های مدرن هستند که تسلط بر اقدامات تروریست ها را برای ما ممکن می نماید.

عراق پس از سه سال جنگ خونین، در خاتمه سال 2017 پیروزی بر گروه تروریستی داعش را بیان کرد.

با این حال بقایای داعش همچنان قادر به حمله به نیروهای امنیتی در مناطق دور افتاده در شمال، شرق و غرب این کشور هستند و از مرزهای مشترک با سوریه برای خروج از عراق به سوریه و بالعکس استفاده می نمایند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1418

به "دستور الکاظمی برای کنترل کامل مرزهای عراق و سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور الکاظمی برای کنترل کامل مرزهای عراق و سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید