دیدار رئیس جمهور قزاقستان با وزرای خارجه آسیای مرکزی

به گزارش مجله رویای کره ای، رئیس جمهور قزاقستان با وزرای امور خارجه کشورهای آسیای مرکزی دیدار و به آنان برگزاری موفقیت آمیز نشست 5+1 را تبریک گفت.

دیدار رئیس جمهور قزاقستان با وزرای خارجه آسیای مرکزی

به گزارش خبرنگار مجله رویای کره ای در دوشنبه، رئیس جمهور قزاقستان با وزرای امور خارجه کشورهای آسیای مرکزی دیدار و به آنان برگزاری موفقیت آمیز نشست 5+1 را تبریک گفت.

در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری آکوردا برگزار گردید، وزرای امور خارجه قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان شرکت کردند.

تاکایف با تاکید بر اهمیت توسعه بیشتر فرایندهای همگرایی در آسیای مرکزی، گفت: وجود چندین قرن تاریخ مشترک، همسایگی، همبستگی فرهنگی و مذهبی مبنای اصلی نزدیکی کشورهای ما بوده و خواهد بود و بنابر تلاشهای نورسلطان نظربایف نخستین رئیس جمهور قزاقستان همکاری با کشورهای آسیای مرکزی همواره اولویت سیاست خارجی ما بوده است.

وی به طور خاص بر ضرورت گسترش روابط تجاری، سرمایه گذاری، حمل و نقل، فرهنگی و بشردوستانه در منطقه تأکید کرد.

تاکایف همچنین اجرای توافقات نخستین نشست مشورتی سران کشورهای آسیای مرکزی را که در ماه مارس سال 2018 در پایتخت قزاقستان برگزار گردیده بود، مهم ارزیابی کرد.

وی گفت: بدون اغراق می توان گفت که این رویداد مرحله جدیدی را در روابط کشورهایمان رقم زد که افزایش قابل توجه تجارت درون منطقه ای این واقعیت را تائید می نماید.

نشست وزرای خارجه آسیای مرکزی به همراه معاون وزیر خارجه آمریکا دیروز در قزاقستان برگزار گردید.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 379

به "دیدار رئیس جمهور قزاقستان با وزرای خارجه آسیای مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار رئیس جمهور قزاقستان با وزرای خارجه آسیای مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید