سپر طلایی روس ها در برابر سقوط قیمت نفت

به گزارش مجله رویای کره ای، وزیر اقتصاد روسیه گفت: به لطف ذخایر قابل توجه طلای این کشور و تلاش در راستای کاهش وابستگی دولت به درآمد های نفتی، این کشور می تواند با کاهش قابل توجه قیمت نفت، کنار بیاید.

سپر طلایی روس ها در برابر سقوط قیمت نفت

به گزارش گروه اقتصادی مجله رویای کره ای به نقل از راشاتودی، آنتون سیلوآنوف، وزیر اقتصاد روسیه گفت: به لطف ذخایر طلای کافی و تلاش های دولت این کشور در راستای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، مسکو می تواند با کاهش شدید قیمت نفت در بازار جهانی کنار بیاید.

وی طی مصاحبه ای با شبکه CNBC آمریکا ادامه داد: اقتصاد روسیه هنوز به تولید نفت و فرآورده های نفتی وابسته است و بنابراین همچنان تحت تاثیر اوضاع بازار قرار گرفته است.

این مقام روس تاکید کرد: در حال حاضر مسکو نسبت به قیمت کنونی نفت رضایت دارد و در عین حال هر گونه سقوط نفت نمی تواند به شوک در بودجه منجر شود.

وزیر اقتصاد روس گفت: بودجه این کشور بر اساس قیمت نفت بشکه ای 42 دلار بسته شده و فارغ از اینکه چه اتفاقی در قیمت نفت رخ خواهد داد این کشور می تواند به تعهدات خود عمل کند چرا که دولت روسیه به اندازه کافی ذخیره طلا دارد که حجم آن معادل 7 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است.

سیلوآنوف تاکید کرد: به همین دلیل حتی اگر قیمت نفت به 30 دلار یا 20 دلار در هر بشکه سقوط کند ما می توانیم برای سه سال و بدون بروز شوک و مشکل در بودجه به تمام تعهدات خود عمل کنیم.

روسیه یکی از فعال ترین کشورها در جمع کردن طلا از بازار جهانی است و تنها در ماه سپتامبر 12 تن طلا خریداری کرده است.

بنا به گزارش بانک مرکزی روسیه در حال حاضر ذخایر طلای این کشور به دو هزار و 249.56 تن معادل 108 میلیارد دلار رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 520

به "سپر طلایی روس ها در برابر سقوط قیمت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سپر طلایی روس ها در برابر سقوط قیمت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید