شریعتمداری: متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان در سال های آینده ادامه دارد

به گزارش مجله رویای کره ای، تهران (پانا) - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در نشستی صمیمی که به شکل وبیناری برگزار گردید، با جمعی از روسای کانون های بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در 31 استان و یازده شهرستان گفت وگو کرد و در جریان نظرات و نقدها آنان نهاده شد.

شریعتمداری: متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان در سال های آینده ادامه دارد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری هدف اصلی از برگزاری این برنامه را شنیدن نظرات روسای کانون های بازنشستگی مطرح نمود و گفت: سیاستگذاری شهفرایندمدار، تنها به وسیله برقراری ارتباط روشن و منطقی با جامعه مخاطب ممکن می گردد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش و اهمیت کانون های بازنشستگان کشوری اضافه نمود: جا دارد در اینجا مراتب قدردانی خود را از همراهی، همفکری و دلسوزی روسا و اعضای این کانون ها برای تحقق مطالبات بازنشستگان با مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری بیان کنم.

شریعتمداری با اشاره به اجرای طرح همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در امسال بیان کرد: منابع این کار به وسیله واگذاری سهام شرکت ها تامین شده که صندوق بازنشستگی کشوری باید با سرمایه گذاری بر روی این سهام، برای تامین منابع همسان سازی اقدام کند.

وی با اشاره به انجام اصلاحاتی در فرایند اجرای طرح همسان سازی و برطرف ایرادات آن، گفت که این فرایند همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان در سال های آینده هم تداوم خواهد داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با تاکید بر توجه ویژه این وزارتخانه به تشکل های تخصصی و جلب مشارکت جامعه مخاطب توضیح داد: نظرات و دیدگاه های روسا و اعضای کانون های بازنشستگی دریافت و احصا شده و متناسب با آن، دستورالعمل های لازم به صندوق بازنشستگی کشوری و دستگاه های ذیربط ابلاغ شده است.

وی همچنین از گردآوری پیغام ها و مطالب منتشرشده از سوی بازنشستگان در فضای مجازی و تحلیل محتوای آنها اطلاع داد و گفت: بر اساس تحلیل محتوای منتشرشده در فضای مجازی، 6 محور اصلی نظرات بازنشستگان درباره طرح همسان سازی احصا شد و در قالب طرح اصلاحی، عملیاتی شده است.

به گفته وی، در خصوص بیمه تکمیلی هم ایرادها و نقدها موجود از شرکت بیمه گذار یا عدم پرداخت به موقع حق بیمه نقدها بازنشستگان را دریافت نموده ایم و موارد ضعف و ایراد درحال پیگیری است.

شریعتمداری همچنین به اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری برای برطرف نقایص اجرایی طرح های رفاهی و خدماتی، شفاف سازی فعالیت شرکت های وابسته به صندوق و ایجاد و تقویت مراکز ارتباطی اینترنتی و تلفنی با بازنشستگان اشاره نمود.

وی همچنین در پاسخ به درخواست یکی از بازنشستگان بر ارائه خدمات رفاهی از سوی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی به بازنشستگان معادل یاری های رفاهی شاغلان تاکید نمود و گفت: این امر، محدودیت و مانع قانونی ندارد و توسط همه دستگاه ها باید اجرایی گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1437

به "شریعتمداری: متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان در سال های آینده ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری: متناسب سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان در سال های آینده ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید