شمار تلفات کوروناویروس از 130 نفر گذشت ، امارات نخستین موارد عفونت در خاورمیانه را گزارش کرد

به گزارش مجله رویای کره ای، شمار موارد ثابت شده عفونت با کوروناویروس جدید در چین به 5974 نفر و شمار تلفات ناشی از آن به 132 نفر رسید و امارات متحده عربی نخستین مورد عفونت با این ویروس را در خاورمیانه گزارش کرد.

شمار تلفات کوروناویروس از 130 نفر گذشت ، امارات نخستین موارد عفونت در خاورمیانه را گزارش کرد

به گزارش مجله رویای کره ای، به این ترتیب شمار افراد مبتلا به کوروناویروس جدید در چین از شمار افراد مبتلا در همه گیری سارز (نشانگان شدید حاد تنفسی) در این کشور در سال های 2002-2003 که آن هم ناشی از یک کوروناویروس بود، بیشتر شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه کمیسیون ملی بهداشت چین روز چهارشنبه 9 بهمن 1400 مورد جدید عفونت با کوروناویروس جدید را گفت و شمار تلفات ناشی از بیماری نیز تا 132 نفر افزایش یافت.

در زمان همه گیری سارز در سرزمین اصلی چین 5327 نفر دچار عفونت با کوروناویروس عامل آن شدند. آن شیوع باعث مرگ 770 نفر در سراسر جهان، از جمله 340 نفر در سرزمین اصلی چین شد.

برخی از کارشناسان دولت چین را به خاطر واکنش سریع تر و ارائه زودرس اطلاعات در مقایسه به هنگام شیوع سارز ستوده اند. اما کارشناسان دیگر می گویند مقامات محلی در ابتدای این شیوع در اوائل ماه ژانویه بیش از آنکه به فکر پاسخ به شیوع بیماری باشند، می خواستند شرایط را پایدار نشان دهند.

ژاپن و آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرده اند که شهرندانشان را از شهر ووهان که کانون شیوع کوروناویروس جدید است، تخلیه می کنند.

در همین حال امارات متحده عربی روز چهارشنبه نخستین کشوری در خاورمیانه شد که موارد تایید شده عفونت با کوروناویروس را گزارش کرد. وزارت بهداشت و پیشگیری امارات گفت عفونت یک خانواده چهارنفره چینی در این کشور به ویروس ثابت شده است. بر اساس این اعلام همه اعضای خانواده شرایط پایداری دارند و شرایط با پیروی از اقدامات احتیاطی ضروری تحت کنترل است.

  • خطوط هوایی خارجی پروازهای شان را به چین قطع می کنند

خطوط هوایی خارجی روز چهارشنبه با بالا دریافت نگرانی ها درباره شیوع کوروناویروس جدید شروع به لغو پروازهایشان به چین و از چین کردند.

این اعلام ساعاتی پس از آن انیجام شد که کشورها شروع به تخلیه هوایی شهروندان به دام افتاده شان در شهر قرنطینه شده ووهان، کانون شیوع بیماری با 11 میلیون نفر جمعیت، کردند.

شمار فزاینده ای از کشورها از جمله آمریکا، بریتانیا و آلمان از شهروندانشان خواسته اند از سفرهای غیر ضروری به چین خودداری کنند.

خود چین نیز از شهرندانش خواسته است سفرهایشان به خارج را به تاخیر بیندازند. تا کنون دست کم 15 کشور موارد تایید شده عفونت با کوروناویروس جدید را گزارش کرده اند.

بریتیش ایرویز، نخستین خط هوایی عمده ای است که گفت همه پروازهایش به چین و از چین را با توجه به توصیه های مسافرتی وزارت خارجه بریتانیا لغو می کند.

خطوط هوایی لاین اندونزی، بزرگترین شرکت هوایی جنوب شرق آسا از لحاظ اندازه ناوگان نیز گفت پروازهایش به چین و از چین را از روز شنبه تا اطلاع ثانوی معلق می ک ند.

سه خط هوایی در میانمار نیز از روز شنبه پروازهایشان به کشور همسایه چین را از روز شنبه لغو خواند کرد. خطوط هوایی کاتای پاسیفیک هنگ کنگ گفت به علت تقاضای کم و طرحی که دولت این جزیره برای مقابله با کوروناویروس دارد، پروازهایش به چین را کاهش می دهد.

بالاخره اینکه پاپوآ گینه نو، کشور کوچک منطقه اقیانوسیه نیز روز چهارشنبه گفت که به مسافران از آسیا اجازه ورود نمی دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 775

به "شمار تلفات کوروناویروس از 130 نفر گذشت ، امارات نخستین موارد عفونت در خاورمیانه را گزارش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار تلفات کوروناویروس از 130 نفر گذشت ، امارات نخستین موارد عفونت در خاورمیانه را گزارش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید