عایق کاری روکار کف چه مزایایی دارد و هزینه اجرای آن چقدر است؟

به گزارش مجله رویای کره ای، در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از روش های نوین عایق کاری روکار کف بپردازیم. چرا عایق کاری کف خانه مهم است؟ چون یکی از مسائل عمده افراد به ویژه در خانه های آپارتمانی سروصداست. صدای بازی بچه ها، صدای میهمانی و صدای جاروبرقی کشیدن خانه از طبقه بالا و یا صدای موتورخانه، صدای درب پارکینگ و امثالهم از طبقه پایین همگی می توانند آرامش ساکنین خانه را برهم زنند. ازین رو بسیار مهم است که قبل از سکونت در خانه کف آن را عایق کاری کنیم و در شرایط ایده آل تر می توانیم سقف و دیوار خانه را نیز عایق نماییم.

عایق کاری روکار کف چه مزایایی دارد و هزینه اجرای آن چقدر است؟

شماره تماس شرکت ایده پویان جهت خریداری و نصب انواع عایق صوتی 02128421936

در ادامه خواهید خواند که:

 • عایق صوتی نانو چیست و چه مزیت هایی دارد؟
 • چرا استفاده از عایق های قدیمی برای عایق کاری روکار کف دیگر توصیه نمی شوند؟
 • مزیت عایق کاری دیوار مشترک و سقف با عایق های صوتی جدید چیست؟
 • قیمت عایق کاری روکار کف یا همان عایق صداگیر کف چقدر است؟

عایق صوتی نانو چیست و چه مزیت هایی دارد؟

همانطور که می دانید فناوری نانو موج چهارم انقلاب صنعتی و پدیده ای عظیم است که در تمامی گرایش های علمی راه یافته و همینطور در حال توسعه است. این فناوری در واقع فهم و بکارگیری خواص جدیدی از مواد و سیستم هایی در ابعاد یک تا 100 نانومتر می باشد.

از جمله کاربردهای این فناوری در صنعت ساختمان و به ویژه در عایق های صوتی است که امروزه در کمپانی isover فرانسه و ursa آلمان به کار برده می شود. این عایق ها با استفاده بهینه از خواص آکوستیک و دانش فنی نانو جهت برطرف کردن کلیه احتیاجهای عایق بندی سطوح کف، سقف و دیوار مناسب هستند.

امروزه بهترین گزینه برای عایق کاری روکار کف ساختمان استفاده از همین عایق های ضد کوبش پیشرفته است. چرا؟ به خاطر مزیت هایی که دارد.

مزایای عایق صوتی ضد کوبش چیست؟

 1. عایق های صوتی نانو کیفیت فوق العاده بالا و ضخامت کمتری نسبت به عایق های قدیمی دارند.
 2. این عایق ها هم به صورت روکار و هم به صورت توکار از 6 میل تا 8 سانتی متر با کاربردهای مختلف موجودند و به عنوان عایق صوتی کف آپارتمان بسیار مناسب هستند.
 3. آنتی باکتریال، ضد آب و غیر قابل اشتعال اند.
 4. با تراکم ها یا دانسیته متفاوت موجود هستند و قابلیت حذف 100% صوت را دارند.
 5. به صورت تخصصی به عنوان عایق های ضد کوبش کف شناخته می شوند. یعنی مخصوص صداهای کوبه ای مانند صدای دویدن یا افتادن اجسام روی زمین و یا کشیدن مبل روی زمین و صداهایی از این نوع اند.
 6. همچنین علاوه بر ساختمان های مسکونی، به عنوان عایق صوتی کف برای عایق کاری روکار کف ساختمان های اداری، باشگاه ها و… قابل نصب هستند.
 7. همچنین این نوع عایق صداگیر کف را می توان زیر پارکت لمینت، زیر فرش و یا زیر ملات سیمان نصب نمود.

مطلب پیشنهادی: عایق رطوبتی نانو چیست؟ بدون جذب آب، روغن و گرد و غبار

عایق کاری کف ساختمان: روکار یا توکار؟

گفتیم که عایق کاری کف خانه از دو طریق امکان پذیر است:

 1. عایق کاری توکار کف که برای ساختمان های در حال ساخت مناسب است.
 2. عایق کاری روکار کف که مناسب برای ساختمان های آماده است. چرا؟ چون تخریب کف ساختمان برای عایق کاری زمان بر بوده و صرفه مالی ندارد.

بنابراین بهترین روش عایق کاری کف خانه برای اکثریت عایق کاری روکار کف با استفاده از عایق صوتی نانو است.

با استفاده از عایق صداگیر کف آسایش را تجربه کنید

شک نکنید که استفاده از عایق صداگیر کف برایتان آرامش و آسایش به همراه دارد. چرا؟

 1. چون از انتقال صدا بین طبقات جلوگیری می نماید.
 2. می توانید با خیال راحت در منزل ورزش هوازی انجام دهید یا در هر ساعتی از شبانه روز تردمیل را روشن کنید.
 3. می توانید بدون دغدغه اذیت کردن همسایه، نصف شب ماشین لباسشویی روشن کنید یا خانه را جاروبرقی بکشید.
 4. بچه ها می توانند بدون هیچ دغدغه ای بازی و بپر بپر نمایند.
 5. همچنین سر و صدای طبقات بالاتر نیز شما را آزار نخواهد داد (البته در صورتی که یا شما عایق کاری سقف را انجام دهید یا همسایه از عایق صوتی کف استفاده کند).

شماره تماس شرکت ایده پویان جهت خریداری و نصب انواع عایق صوتی 02128422181

چرا استفاده از عایق های قدیمی برای عایق کاری روکار کف دیگر توصیه نمی شوند؟

امروزه بهترین انتخاب برای عایق کاری روکار کف، دیوار مشترک و سقف ساختمان در ایران استفاده از عایق های صوتی کف با الیاف نانو است. زیرا بر خلاف عایق های خیلی قدیمی و سنتی مثل پشم سنگ و پشم شیشه که معایب و مضرات زیادی دارند بی ضرر می باشد.

به عنوان مثال عایق صوتی پشم سنگ متعلق به حدود 60 سال پیش است و استفاده از آن به خاطر صداگیری ضعیف، معایب و مضرات فراوان در همه کشورهای پیشرفته جهان ممنوع شده است.

چه معایبی؟

مثلا اینکه کپک می زند، بو می گیرد، سقف یا دیوار بعد از نقاشی زرد می شود، مواد سرطان زا و سمی دارد، صداگیری خیلی ضعیفی دارد و اینکه در صورت مرغوب بودن و نداشتن ناخالصی عمر مفید آن تنها 3 سال است.

البته این عایق ها حتی اگر متناسب با نوع پروژه به درستی به کار رفته و مفید هم باشند اما باز هم یک عیب اساسی دیگر دارند و آن ضخامت زیادشان است.

در عایق های قدیمی به دلیل برطرف برخی اشکالات مجبورند که از دو نوع عایق مثلا یک لایه فوم و یک لایه پشم سنگ با هم استفاده نمایند. به همین دلیل نتیجه عایق کاری بسیار ضخیم می شود. در صورتی که برای عایق کاری روکار کف با استفاده از عایق های ضد کوبش نانو به دلیل کامل، قوی و مدرن بودن احتیاج به این کارهای غیرتخصصی نیست.

با این اوصاف معین است که بهترین عایق صوتی روکار کف برای صدای کوبشی مثل صدای دویدن، صدای راه رفتن شدید یا کشیدن مبل و اجسام روی زمین، عایق های ضد کوبش کف و سقف هستند که هم ضخامت کمی دارند و هم هیچ یک از این معایب را ندارند.

مزیت عایق کاری دیوار مشترک و سقف با عایق های صوتی جدید چیست؟

 1. ضخامت عایق دیوار مشترک و سقف به طور معمول در آپارتمان های مسکونی 5 سانت تمام شده کار است. در حالی که در روش های عایق کاری سنتی خیلی بیشتر است.
 2. پس از سرانجام کار سقف و دیوار نما از جنس گچ آکوستیک آماده می باشد که امکان رنگ آمیزی یا نصب کاغذ دیواری بر روی آن وجود دارد.
 3. عایق کاری با این روش اصلا کثیف کاری ندارد. چون کل کار به صورت آماده می باشد و فقط روی کار شما مونتاژ می شود.
 4. امکان نصب تابلو یا ساعت بر روی کار وجود دارد. اما باید دقت کنید که طول میخ یا پیچ عظیم تر از 3 سانت نباشد.
 5. حتی امکان نصب تلویزیون نیز وجود دارد. فقط باید از قبل جای آن را معین کنید و به نصاب بگویید تا سازه مخصوص کار را پشت آن قرار دهد.

آدرس اینستاگرام شرکت ایده پویان isover-ursa

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار دهید این است که یک عایق را نمی توان هم برای عایق کاری روکار کف استفاده نمود و هم برای عایق کاری سقف یا دیوار. هرچند که این کار را خیلی از شرکت ها داخل ایران انجام می دهند.

یعنی یک نوع عایق مثل پشم سنگ، پشم شیشه و فوم را برای همه جا استفاده می نمایند. فرقی نمی نماید اتاق خواب باشد یا سرویس بهداشتی، صدا کوبشی باشد یا هوابُرد، محل نصب مسکونی باشد یا اداری و…

در صورتی که صداگیری یک کار بسیار تخصصی و بسیار حساس است و هر صدایی در هر مکانی احتیاج به عایق مخصوص و با ضخامت و تراکم (دانسیته) مناسب دارد.

عایق های صوتی ضد کوبش نانو به عنوان بهترین و با کیفیت ترین عایق صوتی حال حاظر اروپا بر خلاف عایق های بی کیفیت و غیر تخصصی موجود در بازار به صورت 100% تضمینی جهت اجرا بر روی دیوارهای مشترک آپارتمان، کف ساختمان و سقف منزل مناسب هستند.

 1. اجرای دیوار کاذب آکوستیک دو جداره و تک جداره
 2. اجرای دیوار کاذب آکوستیک پارتیشنی
 3. اجرای دیوار کاذب آکوستیک پوششی(لاینینگ)
 4. سقف کاذب آکوستیک شبکه ای کراس فیشر
 5. اجرای عایق کاری روکار کف ساختمان

از جمله کاربردهای عایق های صوتی نانو هستند که قابلیت حذف قطعی صداهای گوش خراش و حفظ حریم خصوصی تان را دارند. این عایق ها دارای استاندارد CE اروپا و دوستدار محیط زیست نیز می باشند.

قیمت عایق کاری روکار کف با تکنولوژی نانو چقدر است؟

قیمت عایق های صوتی کف با توجه به ضخامت و تراکم آن ها متفاوت است. بنابراین جهت معین قیمت عایق کاری روکار کف ساختمان ضروری است که ابتدا مهندسین این شرکت در محل پروژه حضور یابند و بعد از آنالیز علمی و دقیق فضا، قیمت پروژه را معین نمایند.

متراژ کف ساختمان، متریالِ سطوح، کاربری فضا و … از دیگر عوامل تاثیرگذار بر عایق کاری روکار کف هستند.

برای مشاوره و برآورد هزینه اجرای عایق صوتی کف می توانید با کارشناسان شرکت ایده پویان در ارتباط باشید. کارشناسان و یا اکیپ های نصب این شرکت در سراسر کشور مستقر و آماده خدمات رسانی هستند.

سخن آخر

شرکت ایده پویان وارد نماینده عایق های صوتی isover فرانسه و Ursa آلمان است. این عایق ها اولین عایق ضد کوبش در ایران هستند که دارای تکنولوژی نانو الیاف می باشند. شرکت ایده پویان سال های متمادی به عنوان یک شرکت پیشرو در بخش عایق های صوتی پیشرفته در ساختمان های مسکونی و تجاری مطرح بوده است و با محصولات جدید خود قادر به ارائه راهکارهای متعدد جهت برطرف مسائل عایق کاری صوتی کف، دیوار و سقف است.

کارشناسان در این شرکت همیشه تاکید دارند که باید مراقب عایق های تقلبی که با نام این برندها در ایران عرضه می شوند باشید.

شرکت ایده پویان با اکیپ های اجرایی بسیار مجرب، حرفه ای و دوره دیده آماده همکاری و انجام پروژه در تمامی شهرستان ها به صورت تضمینی است.

گالری تصاویر عایق صوتی کف روکار و توکار، سقف آپارتمان، دیوار مشترک و … از شرکت ایده پویان

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1434

به "عایق کاری روکار کف چه مزایایی دارد و هزینه اجرای آن چقدر است؟" امتیاز دهید

4 کاربر به "عایق کاری روکار کف چه مزایایی دارد و هزینه اجرای آن چقدر است؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عایق کاری روکار کف چه مزایایی دارد و هزینه اجرای آن چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید