قطعنامه امدادرسانی به سوریه امروز تصویب می گردد

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرنگاران: منابع آگاه خبر دادند که شورای امنیت سازمان ملل امروز قطعنامه ای در خصوص امدادرسانی به سوریه را بدون مخالفت چین و روسیه به تصویب خواهد رساند.

قطعنامه امدادرسانی به سوریه امروز تصویب می گردد

به گزارش گروه بین الملل مجله رویای کره ای به نقل از پایگاه خبری الحیات؛ اعضای شورای امنیت سازمان ملل امروز قصد دارند درباره امدادرسانی به سوریه قطعنامه ای را به تصویب برسانند، این در حالی است که پیشتر بین اعضای شورای در این باره توافق حاصل شده و دو کشور چین و روسیه نیز در این مورد مخالفتی از خود نشان نداده اند.

طبق این گزارش، بعد از کش و قوسی دوهفته ای که در این باره بین اعضای شورای امنیت سازمان ملل شکل گرفته بود، در نهایت امروز شورای امنیت سازمان ملل پیروز خواهد شد، تا پیش نویس قطعنامه پیشنهادی از سوی کشورهای عربی و غربی برای ارسال یاری های بشر محبت آمیز به ملت سوریه را تصویب کند.

منابع خبری در این باره از نیویورک اعلام کردند: روسیه و چین بعد از اصلاح چند بند از بخش های این قطعنامه انتها به این نتیجه رسیدند که حین رأی گیری برای تصویب این قطعنامه از حق وتو استفاده نکنند.

لازم به ذکر است پیش نویس این قطعنامه را اردن، استرالیا و لوکزامبورگ تهیه نموده بودند اما روسیه به دلیل بعضی ملاحظات بخش هایی از آن را اصلاح کرد، اما مسکو به متن اصلی آن دست نبرده است.

به گفته منابع خبری از شورای امنیت سازمان ملل تنها یک مورد به این پیش نویس قطعنامه بشرمحبت آمیز افزوده شده که آن بند به مبارزه با تروریسم و محکومیت تروریسم جاری در سوریه می پردازد.

البته کشورهای عربی و غربی بنا به خواست و اعتراض روسیه بند مربوط به ارجاع پرونده سوریه به منشور 7 شورای امنیت را از این پیش نویس حذف کردند، چرا که مسکو معتقد بود وجود چنین بندی در این پیش نویس راه را برای دخالت نظامی در سوریه هموار خواهد نمود.

به گفته منابع خبری در شورای امنیت سازمان ملل، پیش نویس جدید قطعنامه جدید شورای امنیت درباره سوریه راه را برای انتقال یاریهای بشرمحبت آمیز به ملت سوریه هموار می سازد، و با یاری این قطعنامه امکان انتقال یاریهای بشرمحبت آمیز به بیش از دو میلیون شهروند سوری را هموارتر خواهد نمود، البته این قطعنامه استفاده از بشکه های انفجاری را هم محکوم می سازد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 491

به "قطعنامه امدادرسانی به سوریه امروز تصویب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعنامه امدادرسانی به سوریه امروز تصویب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید