محمدعلی نجفی با شکایت پسر قالیباف به زندان محکوم شد

به گزارش مجله رویای کره ای، وکیل مدافع محمدعلی نجفی گفت: موکلم در پرونده شکایت الیاس قالیباف از او به اتهام افترا به 4 ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

محمدعلی نجفی با شکایت پسر قالیباف به زندان محکوم شد

به گزارش ایسنا، حمیدرضا گودرزی درباره پرونده شکایت الیاس قالیباف از موکلش گفت: شعبه 1059 دادگاه کارکنان دولت موکلم را به اتهام افترا به 4 ماه حبس تعزیری محکوم نموده و درباره اتهامات دیگر موکلم یعنی نشر اکاذیب و گزارش خلاف واقع حکم برائت صادر نموده است.

وی اضافه کرد: طبق ماده 697 قانون مجازات اسلامی هر کس از طریق اوراق چاپی یا خطی یا از طریق درج در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر به کسی امری را صریحا نسبت دهد یا آن ها را منتشر کند که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می گردد و نتواند صحت آن اسناد را ثابت کند، جز در مواردی که موجب حد است، به یک ماه تا یک سال حبس و تا 74 ضربه شلاق یا یکی از آن ها حسب مورد محکوم خواهد شد. این در حالی است که در پرونده اصلی گزارش شهرداری خطاب به دادستانی ارسال و مراتب به شعبه 15 دادسرای کارکنان دولت ارجاع شده است و هنوز تصمیمی در خصوص آن اتخاذ نشده است؛ لذا جرم افترا هنوز تحقق نیافته که بتوان متهم را محکوم کرد.

وکیل مدافع محمدعلی نجفی اضافه کرد: موضوع دیگر این است که گزارش مربوطه را شهرداری منطقه 2 خطاب به نجفی بعنوان شهردار تهران ارسال نموده و ایشان طبق قانون آن را خطاب به دادستان تهران ارسال نموده است؛ لذا آقای نجفی انجام وظیفه نموده است، اما بخاطر آن مجرم شناخته شده است. نباید مسئولین اجرایی احساس نمایند به خاطر انجام وظیفه شان تحت محاکمه قرار خواهند گرفت، زیرا این رویه راه را برای مبارزه علیه جرایم و فساد اداری مسدود خواهد نمود.

وی یادآور شد: طبق ماده 72 قانون آیین دادرسی کیفری، هرگاه مقامات و اشخاص رسمی از وقوع یکی از جرایم غیر قابل گذشت در حوزه کاری خود آگاه شوند، مکلفند موضوع را فوری به دادستان اطلاع دهند. لذا آقای نجفی انجام وظیفه نموده است.

وکیل مدافع محمدعلی نجفی اضافه کرد: حکم صادره در تضاد با قوانین موضوعه است و نباید اینگونه حکمی صادر می شد. در این پرونده برای شهرداری منطقه 2 حکم برائت صادر شده لذا اگر شهردار منطقه 2 اقدامش صحیح بوده پس آقای نجفی هم اقدام درستی نموده و باید تبرئه گردد.

وی اضافه کرد: طی روز های آینده به حکم صادره اعتراض می کنیم.

گودرزی درباره پرونده قتل میترا استاد نیز گفت: پرونده به شعبه 41 دیوان عالی کشور به ریاست قاضی رازینی ارجاع شده و در دست آنالیز است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1095

به "محمدعلی نجفی با شکایت پسر قالیباف به زندان محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدعلی نجفی با شکایت پسر قالیباف به زندان محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید