مطلق: حفظ جلوه های بصری در فاز سوم پارک فناوری پردیس ، امکان گذراندن خدمت سربازی در شرکت های فناور

به گزارش مجله رویای کره ای، رئیس اداره جذب و پذیرش شرکت های پارک فناوری پردیس گفت: در فاز سوم پارک توپوگرافی زمین ها حفظ شده و از این حیث زیبایی های بصری و شهری را شاهدیم.

مطلق: حفظ جلوه های بصری در فاز سوم پارک فناوری پردیس ، امکان گذراندن خدمت سربازی در شرکت های فناور

مطلق، رئیس اداره جذب و پذیرش شرکت های پارک فناوری پردیس، در مصاحبه با خبرنگار فناوری مجله رویای کره ای، با اشاره به تاریخچه فعالیت پارک فناوری پردیس اظهار کرد: این پارک 18 سال پیش کار خود را ذیل مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری آغاز و پس از شکل گیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پارک زیرمجموعه این معاونت فعالیت خود را ادامه داده است.

مطلق با بیان اینکه نحوه عضویت و استقرار در پارک فناوری پردیس سه نوع است، ادامه داد: در نوع اول؛ عضویت، تیم ها و افراد نوآور و یا شرکت هایی که نوپا هستند در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک می توانند مستقر شوند؛ نوع دوم؛ عضویت و استقرار برای شرکت های متقاضی به صورت استیجاری است.

رئیس اداره جذب و پذیرش شرکت های پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه مدل سوم متمایز با اغلب پارک های علم و فناوری کشور است، گفت: در این مدل شرکت ها می توانند با خرید و تملک زمین در پارک فناوری پردیس و ساخت آن بر اساس ضوابط معماری پارک مستقر و ادامه فعالیت دهند.

مطلق با اشاره به اینکه اراضی پارک در سه فاز و به مساحت حدودی 60 هکتار است، توضیح داد: فاز اول پارک به مساحت 20 هکتار با عنوان پردیس نوآوری نام گذاری شده و تقریبا بیشتر ساختمان های آن ساخته شده و به بهره برداری رسیده است. همچنین، فرایند واگذاری فاز دوم پارک از سال 1390 آغاز شده و نزدیک به 18 هکتار است، در حال حاضر بخش بسیار قابل توجهی از این اراضی واگذار شده و با عنوان پردیس دانش نامگذاری شده است.

وی در مورد فرایند واگذاری فاز سوم پارک فناوری پردیس، تاکید نمود: فاز سوم به عنوان پردیس کارآفرینی نامگذاری شده و در مساحتی حدود 21 هکتار است، البته از این میزان در مجموع حدود 10 هکتار قابل واگذاری خواهد بود و فراخوانی برای واگذاری 35 قطعه از این اراضی داده شده است.

رئیس اداره جذب و پذیرش شرکت های پارک فناوری پردیس در مورد حوزه های دارای اولویت پذیرش در فاز سوم پارک، گفت: اولویت واگذاری با حوزه های تجهیزات پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، الکترونیک، کنترل و ابزار دقیق و همچنین خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی پیشرفته است.

اجرای ویژگی های منحصربفرد در فاز سوم پارک پردیس

وی اضافه کرد: شرکت هایی که در این حوزه ها برای خرید زمین در فاز 3 درخواستی داشته باشند می توانند به وسیله لینکی که در سایت پارک فناوری پردیس قرار گرفته درخواست خود را تا پنجم اسفند ماه ثبت نمایند، پس از ثبت درخواست بلافاصله با آن ها جلساتی برگزار شده و شرایط و ضوابط ساخت ابلاغ خواهد شد، سپس در صورت توافق طرفین عقد قرارداد صورت خواهد گرفت.

مطلق در مورد ویژگی منحصربفرد واگذاری فاز 3 پارک فناوری پردیس گفت: یکی از ویژگی های این فاز شرایط و موقعیت زمین ها است، به این شکل که توپوگرافی ویژه ای نسبت به فاز یک و دو دارد و قرار است تا توپوگرافی تپه ماهوری آن حفظ گردد که از لحاظ معماری، جلوه بصری و شهری بهتری خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه طبق ضوابط معماری پارک، طراح و مشاور معمار شرکت ها باید به تایید کمیته معماری برسد، اظهار کرد: استقرار شرکت ها در فاز های یک، دو و سه در پارک فناوری پردیس یک مزیت قانونی دارد. بر اساس ماده 47 قانون برنامه چهارم توسعه و آیین نامه اجرایی حمایت از شرکت های دانش بنیان آمده: شرکت هایی که در پارک های فناوری مستقر هستند به مدت بیست سال از معافیت اقتصادیات عملکردی که در پارک فن آوری دارند، معاف هستند، همچنین بر اساس عملکرد افراد، شرکت ها می توانند از معافیت اقتصادیات بر حقوق پرسنل استفاده نمایند؛ همچنین، شرکت هایی که زمین خریداری نموده و ساختمان بنا نمایند، از پرداخت عوارض شهرداری معاف خواهند بود.

رئیس اداره جذب و پذیرش شرکت های پارک فناوری پردیس، با اشاره به امکان سرمایه گذاری خارجی در پارک فناوری پردیس، توضیح داد: امکان سرمایه گذاری خارجی در فاز سوم پارک وجود دارد، به طوری که شرکت های خارجی امکان ثبت نام و ورود را طبق ضوابطی که در پارک وجود دارد، خواهند داشت. پس از ارزیابی شرایط سرمایه گذاران، امکان عقد قرارداد با آن ها در دو حالت مشارکت با شرکت های داخلی یا ثبت شرکت داخلی توسط خود طرف خارجی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

استفاده از مزایای مناطق آزاد تجاری برای شرکت های دانش بنیان

وی همچنین به قرارداد ویژه کار بین پرسنل شرکت ها و کارفرما اشاره و عنوان نمود: شرکت های مستقر می توانند از بخشی از مزایای مقرر در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی استفاده نمایند؛ همچنین، بر اساس مصوبه هیئت دولت در پاییز سال 96 قرارداد واگذاری زمین در پارک های فناوری به مثابه سند ملکی برای استفاده در مراجع مرتبط مثل وثیقه و ترهین در بانک ها و موسسات اقتصادی است.

امکان ادامه خدمت سربازی برای شاغلین واحد های فناور

مطلق اضافه کرد: یکی از مزایای شرکت های دانش بنیان که البته به همه شرکت های مستقر در پارک تعمیم داده شده امکان خدمت نظام وظیفه برای پرسنل متخصص شرکت ها است، بر اساس شرایطی که ستاد کل نیرو های مسلح اعلام نموده پرسنلی که در شرکت های فناور فعالیت می نمایند و مشغول خدمت وظیفه می شوند می توانند با رعایت آن شرایط و ضوابط به عنوان سرباز درون شرکت انجام وظیفه دهند.

رئیس اداره جذب و پذیرش شرکت های پارک فناوری پردیس، درخصوص نحوه و زمان واگذاری اراضی فاز سوم پارک پردیس نیز توضیح داد: واگذاری اراضی آغاز شده و در این فراخوان سی و پنج قطعه از اراضی به صورت ویژه با شرایط خاص و با تسهیلات ویژه به شرکت های دانش بنیان واگذار می گردد. این فراخوان به عنوان فراخوان فجر چهل و دوم انقلاب اسلامی از پنجم بهمن ماه آغاز شده و تا پنجم اسفند ماه هم ادامه دارد و در صورت آنالیز جوانب امکان تمدید تا نیمه اسفند ماه هم وجود خواهد داشت.

وی در مورد شرایط واگذاری و نحوه پرداخت در این فراخوان نیز تاکید نمود: پرداخت نقدی برای خرید اراضی به دو صورت پرداخت نقدی و نیمه نقدی در نظر گرفته شده که پرداخت نیمه نقدی خود شامل چند بخش است؛ در مدل پرداخت نقدی شرکت که 100 درصد مبلغ زمین را حداکثر بازه یک ماهه پرداخت کنه 20 درصد مبلغ کل تخفیف خواهد داشت.

مطلق درباره مدل های نیمه نقدی گفت: در پرداخت های نیمه نقدی چند مدل تعریف شده است؛ در مدل اول 50 درصد مبلغ در حین عقد قرارداد پرداخت و 50 درصد دوم سه ماه بعد پرداخت خواهد شد که در این حالت 17.5 درصد تخفیف کل مبلغ شامل خرید خواهد شد. در مدل دوم 50 درصد اول نقد و 50 درصد مابقی 6 ماه بعد و طی دو فقره چک سه ماهه پرداخت می گردد و 15 درصد تخفیف خواهد داشت.

وی اضافه کرد: سومین مدل پرداخت به این صورت است که 50 درصد به شکل نقدی و 50 درصد دوم در بازه زمانی 9 ماهه پرداخته میگردد که در این حالت 12.5 درصد تخفیف به کل مبلغ داده خواهد شد؛ و در مدل آخر 50 درصد نقد و 50 درصد در بازه زمانی 12 ماهه و با 8 درصد تخفیف برای کل مبلغ خواهد بود که در همه مدل های نیمه نقدی 50 درصد دوم باید طی بازه زمانی تعیین و طی اقساط 3 ماهه پرداخت گردد.

رئیس اداره جذب و پذیرش شرکت های پارک فناوری پردیس با بیان اینکه همه شرایط اقتصادی و اولویت ها برای شرکت های دانش بنیان است، اظهار داشت: زیرساخت ها حداکثر تا سرانجام نیمه اول سال 99 آماده خواهد شد و شرکت های دانش بنیان می توانند زمین های خریداری شده را تا سرانجام شهریور 99 تحویل گیرند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 818

به "مطلق: حفظ جلوه های بصری در فاز سوم پارک فناوری پردیس ، امکان گذراندن خدمت سربازی در شرکت های فناور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطلق: حفظ جلوه های بصری در فاز سوم پارک فناوری پردیس ، امکان گذراندن خدمت سربازی در شرکت های فناور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید