مقام عراقی: در صورت خروج الحشدالشعبی، مناطق آزادشده بار دیگر به اشغال داعش درمی آید

به گزارش مجله رویای کره ای، رئیس شورای نجات استان الأنبار عراق بعضی مطالبات سیاسی مبنی بر خروج نیروهای الحشدالشعبی از مناطق آزادشده را برای امنیت کشور خطرناک دانست.

مقام عراقی: در صورت خروج الحشدالشعبی، مناطق آزادشده بار دیگر به اشغال داعش درمی آید

به گزارش گروه بین الملل مجله رویای کره ای، حمید الهایس رئیس شورای نجات الأنبار امروز سه شنبه با اشاره به مطالبات سیاسی برای خروج نیروهای الحشدالشعبی از مناطق آزادشده، این مطالبات را برای امنیت کشور خطرناک دانست و گفت که در صورت خروج این نیروها، داعش به مناطق آزادشده بازخواهد گشت.

الهایس در مصاحبه با وبگاه المعلومه، گفت که الحشدالشعبی در مناطق مهم اعم از نوار مرزی و مناطق صحرایی که گروه های تروریستی در آن فعالیت دارند، حضور دارد.

او اضافه کرد که الحشدالشعبی در میان نیروهای امنیتی بهترین عملکرد را در مقابله با داعش داشته و با این گروه وارد نبرد شده است.

الهایس همچنین گفت: مطالبات بعضی گروه های سیاسی مربوط به خروج الحشدالشعبی به نفع امنیت استان های غربی نیست و خطرات زیادی دارد و در صورت خروج الحشدالشعبی، داعش سریعا به مناطق آزادشده بازخواهد گشت.

پیشتر کریم المحمداوی عضو کمیته امنیت مجلس عراق گفته بود که خروج الحشدالشعبی از مناطق آزادشده، باعث ایجاد خلأ در این مناطق خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1038

به "مقام عراقی: در صورت خروج الحشدالشعبی، مناطق آزادشده بار دیگر به اشغال داعش درمی آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام عراقی: در صورت خروج الحشدالشعبی، مناطق آزادشده بار دیگر به اشغال داعش درمی آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید