مناقشات به غیر از خسارت و هزینه رهاوردی برای عربستان نداشته است ، از پیشنهاد مذاکره با کشور های استقبال می کنیم

به گزارش مجله رویای کره ای، نقوی حسینی گفت:کشور های منطقه باید مسائل شان را خودشان با مذاکره حل نمایند و احتیاج به دخالت آمریکا و قدرت های سلطه گر نیست.

مناقشات به غیر از خسارت و هزینه رهاوردی برای عربستان نداشته است ، از پیشنهاد مذاکره با کشور های استقبال می کنیم

به گزارش گروه سیاسی مجله رویای کره ای، سیدحسین نقوی حسینی، با اشاره به لزوم کاهش تنش در منطقه و برطرف مسائل توسط خود کشور های منطقه گفت: به عنوان یک موضع راهبردی، جمهوری اسلامی ایران همواره معتقد بوده که تمام مناقشات، تنش ها و اختلافات بین کشور های منطقه با مذاکره قابل حل بوده و احتیاج به مناظره، کشمکش و دخالت نظامی ندارد.

پاسخ یمن و حمله به آرامکو نشان داد که تجاوزگری هرگز جواب نمی دهد

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران یمن توضیح داد: عربستان چند سالی است که با ائتلاف وارد باتلاق یمن شده است؛ حمله نظامی نموده و در این باتلاق گیر افتاده است.

وی با اشاره به موضوع حمله به تاسیسات آرامکو ادامه داد: وقتی یمن با قدرت نظامی به آرامکو که چندین حلقه کنترل و راداری دارد، حمله می نماید یا عملیات گسترده ای که یمنی ها انجام دادند و هفت هزار اسیر فقط از عربستان و ائتلاف شان گرفتند؛ این نشان می دهد که تجاوزگری واقعاً اشتباه بوده است.

درهر درگیری در خلیج فارس و منطقه، آمریکایی ها و اروپایی ها میلیارد ها دلار سلاح می فروشند

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه در هر درگیری در خلیج فارس و منطقه صورت می گیرد، آمریکایی ها و اروپایی ها میلیارد ها دلار سلاح می فروشند، عنوان کرد: کشور های منطقه و حوزه خلیج فارس به جای این درگیری های نظامی و دخالت قدرت های سلطه گر، باید بیایند، بنشینند و مصاحبه نمایند، چراکه قدرت های سلطه گر در منطقه همواره می خواهند مارا درگیر نظامی نمایند تا سلاح هایشان را بفروشند.

اختلافات و مناقشات، هزینه های زیادی را به عربستان وارد نموده است

سخنگوی فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه اختلافات و مناقشات، خسارت ها و هزینه های زیادی را به عربستان وارد نموده است و هیچ رهاوردی برای آن ها نداشته است، تاکید نمود: جمهوری اسلامی از پیشنهاد مذاکره با کشور های منطقه از جمله عربستان برای حل مناقاشات استقبال می نماید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: پیشنهاد رئیس جمهور کشورمان مبنی بر صلح هرمز در راستای کاهش تنش ها و همدلی کشور های منطقه است، پیشنهاد مقامات امارات و دعوت برای گفت و گوی کشور های منطقه تا برای حل مناقشات با هم صحبت نمایند به همین دلیل است، کشور های منطقه باید مسائل را خودشان با مذاکره حل نمایند و احتیاج به دخالت آمریکا و قدرت های سلطه گر نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 538

به "مناقشات به غیر از خسارت و هزینه رهاوردی برای عربستان نداشته است ، از پیشنهاد مذاکره با کشور های استقبال می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناقشات به غیر از خسارت و هزینه رهاوردی برای عربستان نداشته است ، از پیشنهاد مذاکره با کشور های استقبال می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید