موافقت کشورهای اروپایی با توافق تجاری برگزیت

به گزارش مجله رویای کره ای، آلمان به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا از موافقت کشورهای اروپایی با طرح اجرای موقت توافق تجاری برگزیت از اول ژانویه 2021خبر داد.

موافقت کشورهای اروپایی با توافق تجاری برگزیت

با ما سفر کنید و با اروپا تور لحظه آخری از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آر ان دی آلمان، حدود چهار سال ونیم بعد از همه پرسی برگزیت در انگلیس به نظر می رسد این درام به سرانجام خود نزدیک می گردد.

آلمان و 26 عضو دیگر اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) توافق تجاری که چند روز پیش بین انگلیس و اتحادیه اروپا منعقد شد را تصویب کردند. مجلس انگلیس هم قرار است روز چهارشنبه در این باره رای گیری کند و اگر رای مجلس انگلیس هم به این توافق مثبت باشد این معاهده در اول ژانویه البته به صورت موقت و تا زمانی که مجلس اروپا آن را تصویب کند لازم الاجرا خواهد شد. انتظار می رود که اواخر فوریه مجلس به این معاهده رای دهد.

برند لانگه، رئیس کمیسیون تجاری مجلس اروپا روز دوشنبه اعلام نمود : این سرانجام خوش یک داستان ظاهرا سرانجام ناپذیر است. وی تاکید نمود که در توافقی که در آخرین لحظات و بعد از بیش از 10 ماه مذاکره منعقد شده منافع اروپا بسیار در نظر گرفته شده است. وی ابراز اطمینان کرد که مجلس اروپا هم به این توافق رای مثبت خواهد داد. وی از احتمال برگزاری نشست ویژه مجلس در این باره در 23 فوریه اطلاع داد.

دیوید مک لیستر، نماینده برگزیت مجلس اروپا هم اظهارات مشابهی را ایراد نموده و تاکید نمود: با این توافق مشارکت بین اتحادیه اروپا و انگلیس می تواند بر پایه ای محکم و قانونی پایدار گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در 31 دسامبر دوران گذار انگلیس به سرانجام می رسد و این کشور بعد از برگزیت رسما از بازار داخلی و اتحادیه گمرکی اروپا هم خارج می گردد.

توافق تجاری منعقد شده قرار است مناسبات مالی بین اروپا و انگلیس را از ژانویه سال 2021 تنظیم کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

یک سخنگوی ریاست دوره ای اروپا (آلمان) اطلاع داد که سفرای اتحادیه اروپا به اتفاق آراء برای اجرای موقتی این توافق نامه از اول ژانویه موافقت نموده اند.

انگلیس روز دوشنبه از کسب و کارهای مختلف خواسته است تا برای برگزیت آماده باشند، این در حالی است که تنها چند روز زمان به سرانجام دوره انتقالی و خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا فرصت باقی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1442

به "موافقت کشورهای اروپایی با توافق تجاری برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت کشورهای اروپایی با توافق تجاری برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید