میان وعده های مفید در ایام کرونایی کدامند؟

به گزارش مجله رویای کره ای، ایرنا/ آرزو حقیقیان متخصص تغذیه اضافه نمود: مصرف وعده های غذایی بسیار اهمیت دارد و تا حد ممکن نباید حذف شوند. زیرا گاهی به دلایل مختلف عجله داشتن برای رسیدن به کار، استرس و عدم زمان کافی، وعده صبحانه حذف می شود. در صورتی که شروع روز با وعده صبحانه است که از مهمترین وعده های غذایی محسوب می شود و بهتر است یک صبحانه کامل صرف کنیم.

میان وعده های مفید در ایام کرونایی کدامند؟

وی ادامه داد: البته زمان صرف وعده های غذایی نکته مهمی است که باید سعی کنیم به صورت منظم، برنامه ای برای صرف آن داشته باشیم. یعنی در ساعات مشخصی از روز سعی کنیم غذای خود را مصرف کنیم و اگر در محل کار نمی توانیم وعده کامل غذایی را مصرف کنیم، به همراه داشتن یک لقمه کوچک می تواند به ما کمک کند.

مدیر اجرایی آموزش دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی، بیان داشت: در شرایط کرونا که دیگر در محیط های کاری رستوران ها فعال نیستند، بهتر است حتماً غذای خانگی همراه داشته باشیم. و همچنین در شرایط خاص کنونی به مصرف بسکمک ویتامین ها، املاح و میان وعده ها توجه کنیم.

حقیقیان گفت: حدود 30 درصد انرژی روزانه را باید از صبحانه، 40 درصد از ناهار و میزان کمتری از شام دریافت کنیم. بنابراین حذف یک وعده غذایی باعث می شود تا با افت قند خون مواجهه شویم و حجم غذای مصرفی در وعده غذایی بعدی افزایش یابد.

وی در ادامه درباره میان وعده های غذایی گفت: ضروری است که میان وعده های غذایی به صورت روزانه در برنامه غذایی خود بگنجانیم. چرا که اهمیت میان وعده های غذایی کمتر از سایر وعده های غذایی نیست.

مدیر اجرایی آموزش دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی با بیان اینکه مصرف میان وعده ها برای بچه ها و ورزشکاران تاکید می شود، گفت: میان وعده های غذایی فرصت خوبی برای تأمین انرژی مورد نیاز بچه ها و ورزشکاران هستند و می توانند بخشی از انرژی روزانه این گروه ها را فراهم نماید. در مورد بچه ها چون حجم معده کوچکی دارند و همچنین سالمندان ترجیح داده می شود در 6 وعده میان وعده تقسیم شود. اما در مورد ورزشکاران چون مقدار انرژی زیادی نیاز دارند میان وعده بسیار مهم می شود.

حقیقیان درباره در ادامه به مصرف نوشیدن آب اشاره کرد و گفت: توصیه می شود آب به همراه غذا نوشیده نشود و بهتر است 45 دقیقه قبل از غذا استفاده شود.

منبع: همگردی
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1182

به "میان وعده های مفید در ایام کرونایی کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میان وعده های مفید در ایام کرونایی کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید