نمایندگان عراقی: مرجعیت عالی دینی مخالف حضور نظامیان اشغالگر آمریکاست

به گزارش مجله رویای کره ای، شماری از نمایندگان مجلس عراق با تأکید بر اشغالگر بودن نظامیان آمریکا، تصریح کردند که مرجعیت عالی دینی در نجف اشرف و تمامی مراجع دینی دیگر، به صورت قاطع، مخالف حضور آمریکاییها در عراق هستند.

نمایندگان عراقی: مرجعیت عالی دینی مخالف حضور نظامیان اشغالگر آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل مجله رویای کره ای، شماری از نمایندگان مجلس عراق بار دیگر بر لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از خاک این کشور تأکید کردند.

حامد الموسوی نماینده ائتلاف الفتح به پایگاه خبری المعلومه گفت که نظامیان تروریست آمریکایی، اشغالگر هستند.

الموسوی به المعلومه گفت که مرجعیت عالی دینی در نجف اشرف و تمامی مراجع دینی دیگر، به صورت قاطع، مخالف حضور آمریکایی ها در عراق هستند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: حضور آنان (آمریکایی ها) از سوی ملت عراق، باطل و غیر قابل پذیرش است و تا زمانی که از عراق خارج نشوند، روابط طبیعی و درستی نمی توان با آنان برقرار کرد.

بدر صائغ عضو کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس عراق به پایگاه خبری المعلومه گفت که هیئت مذاکره کننده عراق باید بداند که تصمیم اخراج نظامیان خارجی از جمله نظامیان آمریکا از کشور، اتخاذ شده است.

صائغ تأکید کرد که این تصمیم در مجلس گرفته شده و هیچ بازگشتی از آن وجود ندارد، ولی بعضی از اهل تسنن و کُردها خواهان باقی ماندن آمریکا در کشور هستند.

فاضل جابر نماینده فراکسیون مجلسی صادقون هم گفت که مذاکرات بین آمریکا و عراق باید بر اخراج نیروهای خارجی متمرکز باشد.

جابر تأکید کرد که اخراج این نظامیان در راستای اجرای مصوبه مجلس بوده و این مسئله، صدای ملتی است که مخالف حضور هر نیروی خارجی در عراق است.

اخیرا مذاکراتی بین عراق و آمریکا صورت گرفت و طرفین خبر دادند که این مذاکرات ادامه خواهد یافت. ناظران می گویند که آمریکا از رهگذر این مذاکرات، در پی تثبیت حضور اشغالگرانه خود در عراق است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1102

به "نمایندگان عراقی: مرجعیت عالی دینی مخالف حضور نظامیان اشغالگر آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان عراقی: مرجعیت عالی دینی مخالف حضور نظامیان اشغالگر آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید