هشدار طالبان به از سرگیری حملات علیه نظامیان آمریکایی

به گزارش مجله رویای کره ای، گروه طالبان در پی حملات مکرر هوایی نظامیان آمریکایی پس از توافقنامه قطر، درباره ازسرگیری حملات علیه نیروهای خارجی در افغانستان هشدار داد.

هشدار طالبان به از سرگیری حملات علیه نظامیان آمریکایی

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، محمد یوسف احمدی سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه ای در واکنش به حملات هوایی آمریکا به این گروه در ولایت قندهار اظهارداشت که این حملات سرپیچی علنی از توافقنامه قطر است.

وی با تاکید بر این که این حملات توجیه نشدنی است، اضافه کرد: اگر آمریکا به این گونه خودسری ها و بمباران خلاف توافقنامه ادامه دهد، طالبان هم حق دفاع از خود و ملت را دارد و گام مشابهی در برابر نیروهای خارجی بر می دارد که مسئولیت عواقب بد آن به عهده اشغالگران آمریکایی است.

سانی لگت سخنگوی نظامیان آمریکایی مستقر نیز با تایید حملات هوایی علیه طالبان در شهرستان های ژری و سپین بولدک قندهار تاکید نمود که این حملات مطابق با توافقنامه آمریکا-طالبان انجام شده و نظامیان آمریکایی براساس توافق قطر به دفاع از نیروهای افغان ادامه خواهند داد.

سیگار: حملات هوایی آمریکا در افغانستان افزایش یافته است

اوایل هفته جاری نیز کنت مکنزی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در آستانه شروع فصل جنگی در افغانستان در ملاقات با رئیس جمهور این کشور از افزایش خشونت ها در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

آمریکا پس از امضای توافق صلح با طالبان در 10 اسفند 1398 بارها این گروه را هدف بمباران قرار داده اما همیشه تاکید نموده که حملات در دفاع از نیروهای افغان و مطابق با توافق انجام شده است.

طالبان نیز همیشه این حملات را سرپیچی علنی از توافقنامه قطر خوانده و نسبت به عکس العمل در برابر این حملات هشدار داده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1557

به "هشدار طالبان به از سرگیری حملات علیه نظامیان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار طالبان به از سرگیری حملات علیه نظامیان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید