وزیر بهداشت: نیازمند واردات دارو هستیم

به گزارش مجله رویای کره ای، وزیر بهداشت با بیان اینکه ایران در حوزه دارویی نیازمند خارج از مرزهای خود است گفت: بیش از 50 درصد مواد اولیه دارویی کشور از خارج وارد می گردد و همچنین 95 درصد اشکال دارویی وارداتی است. باید توجه داشت داروهای خاص، جدید و گران قیمت از خارج کشور وارد شده و تامین می گردد.

وزیر بهداشت: نیازمند واردات دارو هستیم

به گزارش مجله رویای کره ای، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه آیین گشایش بخش جدید بیمارستان خاتم الانبیا در جمع مجله رویای کره ای اظهار کرد: در این حوزه به شدت احتیاجمند استفاده از آخرین دست آوردهای علمی دنیا هستیم؛ چراکه این حق مردم است تا بتوانند در صورت بیماری از آخرین دست آوردهای علمی برای به دست آوردن سلامتشان بهره مند شوند. دولت در این زمینه کوشش می نماید مسئله ای ایجاد نگردد اگرچه که مسائلی وجود دارد و برطرف این مسائل هم بسیار سخت است.

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه مهم این است که ما سخت ترین شرایط را پشت سر گذاشتیم و مسائل حوزه های درمانی و دارویی در قیاس با شرایطی که بنا داشتند با تحریم برایمان به وجود آورند، اصلا قابل مقایسه نیست، تشریح کرد: کشور آمریکا اعلام می نماید که ما در حوزه های دارویی تحریم نیستیم، اما ادعای آن ها نادرست است و مردم ایران و دنیا متوجه آن می شوند.

وی اعلام نمود: متاسفیم که در قرن بیست ویکم افرادی در سطح بین الملل وجود دارند که به هیچ وجه اقداماتشان در راستای ادعاهایی که در حوزه حقوق بشر می نمایند هم خوانی ندارد. بنابراین با وجود همه سختی هایی که وجود دارد نهایت کوششمان را خواهیم کرد تا برای بیماران خاص در مرحله اول و برای همه مردم تا جایی که ممکن باشد مسئله ای به وجود نیاید. انتظار من از دولت، سازمان برنامه و بودجه، سازمان های بیمه و... همکاری های لازم در این زمینه ها است.

وی با اشاره به طلبکاری از سازمان بیمه ها توضیح داد: بیش از یک سال است که از بیمه ها طلبکاریم و نمی توانیم بدهی های خود را پرداخت کنیم. در این راستا از مجلس شورای اسلامی درخواست دارم از آنجا که در آستانه تصویب بودجه سال آینده قرار داریم، حمایت های لازم را در این زمینه داشته باشند و با بی توجهی خود به مسائلی که از آن طرف مرزهای کشور اعمال می گردد، کشورهای بیگانه را به مطلوب خود نرسانند.

وزیر بهداشت و درمان در مورد شرایط بیمارستان 540 تخت خوابی مشهد اظهار کرد: در مورد توسعه تخت های بیمارستانی در مشهد صحبت های زیادی شده است بدون اینکه عملی شوند. برخی از این وعده ها از سوی دولت بوده و بخش دیگر آن مربوط به خارج از دولت است. کسانی که در مشهد و مجموعه این بیمارستان صاحب امتیاز هستند. در سفر رئیس جمهور به مشهد بیمارستان 540 تخت خوابی با وعده ای که وزارت راه و شهرسازی و استاندار وقت دادند کلنگ زده شد.

هاشمی ادامه داد: آن موقع هم ما تردید داشتیم که وعده ساخت بیمارستان عملیاتی گردد، اما قرار بر این بود که 50 درصد هزینه ساخت بیمارستان را وزارت راه و شهرسازی به وسیله تغییر کاربری زمینی که در شمال شهر مشهد وجود دارد، تامین کند. متاسفانه فرافکنی هایی شروع شد و هرکس کوتاهی کار را بر گردن دیگری نهاد. آنچه که هم اکنون اهمیت دارد این است که زمین تبدیل به پول گردد و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گیرد تا بتوانند کار خدمات رسانی را شروع نمایند.

وی اضافه کرد: دولت هم متعهد است 50 درصد دوم هزینه ساخت را تامین کند و پس از آن بیمارستان را تجهیز کند. باید توجه داشت که خدمات درمانی مشهد تنها با بیمارستان 540 تخت خوابی به نتیجه نخواهد رسید. مشهد احتیاج به عملی شدن شعارهایی دارد که برخی از دوستان در طول این چند سال ارائه دادند. در واقع اگر به فکر رضایتمندی مردم و سرمایه اجتماعی هستند باید وظایف خود را به درستی انجام دهند.

وزیر بهداشت و درمان اعلام کرد: دولت خیلی بتواند در این حوزه کار مثبت انجام دهد این است که بیمارستان هاشمی نژاد را به خاتمه برساند، این درحالی ست که دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه بودجه ای ندارد. مشهد به 2000 تخت بیمارستانی احتیاج دارد و افراد باید در این زمینه کمک نماینده باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 100

به "وزیر بهداشت: نیازمند واردات دارو هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: نیازمند واردات دارو هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید