وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده قابل قبول است

به گزارش مجله رویای کره ای، طیب قدیمی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اضافه نمود:با شکستن گرما و اقدامات پیشگیرانه انجام شده در حال حاضر وضعیت بهداشتی این مناطق به حد قابل قبول و نرمال رسیده است.

وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده قابل قبول است

وی اضافه کرد: با شرایط موجود دیگر نگران اپیدمی بیماری در مناطق زلزله زده نیستیم. با روند ساخت و ساز انجام شده در مناطق زلزله زده بخشی از زلزله زدگان در خانه های خود مستقر گردیده اند و به تدریج جمعیت کانکس نشین در این مناطق در حال کاهش است.

قدیمی تاکید نمود: در این شرایط هم اکنون کمبودی در بحث سرویس های بهداشتی و حمام نداریمی. یکی از معضلات مناطق زلزله زده بحث نخاله های ساختمانی است و متاسفانه جمع آوری نخاله ها در روستاها به وضعیت ایده آل نرسیده و باید هرچه سریعتر در این زمینه اقدام گردد

نماینده وزیر بهداشت گفت: در شهرها هم به خاطر حجم ساخت و ساز باز هم نخاله انباشت گردیده وجود دارد که باید برای جمع آوری آن اقدام گردد. تقریبا یک ماه از فصل گرما مانده و اوج گرما را پشت سر گذاشته ایم و با توجه به اقدامات پیشگیرانه انجام شده از جمله انجام چندین مرحله سم پاشی عملا نگرانی برای بروز اپیدمی بیماری نداریم. تا اکنون اپیدمی بیماری در مناطق زلزله زده گزارش نگردیده و خوشبختانه اقدامات کنترلی و پیشگیرانه جواب داده و تاکنون اپیدمی بیماری نداشته ایم و احتمال می دهیم از این به بعد هم نداشته باشیم. در بحث جمع آوری روان آب ها و تامین آب شرب در مناطق زلزله زده نیز به همت مسئولین هم اکنون مشکلی وجود ندارد. با توجه به نزدیک شدن فصل پاییز و سرمای هوا ، از هم اکنون اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفته است و آماده هستیم تا مانند سال گذشته بحث واکسیناسیون آنفلوآنزا را انجام دهیم تا بتوانیم مانع اپیدمی احتمالی آنفلوآنزا شویم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 17

به "وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده قابل قبول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده قابل قبول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید