پاکستان پس از هند و چین در صندلی سوم برده داری دنیا واقع شده است

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرنگاران: دبیر اجرایی کمیسیون عدالت و صلح پاکستان اعلام نمود که این کشور پس از هند دارای 2.1 میلیون برده است و از بین 167 کشور در صندلی سوم فهرست برده داری جهانی قرار گرفته است.

پاکستان پس از هند و چین در صندلی سوم برده داری دنیا واقع شده است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هکینت پیتر دبیر اجرایی کمیسیون عدالت و صلح پاکستان در شهر مولتان گفت: پاکستان در صندلی سوم فهرست برده دارای دنیا در بین 167 کشور مختلف دنیا قرار گرفته است.

قابل ذکر است که کمیسیون عدالت و صلح پاکستان یکی از سازمان های کلیسای کاتولیک است که در رابطه با حقوق کار و کارگران، آزادی از بدهی و کار بچه ها در این کشور فعالیت دارد.

دبیر اجرایی کمیسیون عدالت و صلح پاکستان گفت: هرگونه برده داری غیر انسانی و غیر قانونی است و افزایش در تناسب برده داری در پاکستان بسیار نگران نماینده است.

وی اضافه نمود: عدم حفظ حقوق کارگران در پاکستان بدلیل ناکامی نهادهای دولتی این کشور است و بیش از دو میلیون نفر در این کشور زندگی بسیار بدی را دارند.

پیتر اذعان کرد: بیشتر برده ها در ایالت های پنجاب و سند در کوره های آجرپزی کار می نمایند و خرید و فروش کارگران برای صاحبان این شرکت ها کسب و کار سود آوری است.

دبیر اجرایی کمیسیون عدالت و صلح پاکستان در ادامه گفت: کارگران پاکستانی پس از 68 سال استقلال نیز در کوره های آجرپزی برده وار زندگی می نمایند.

وی گفت: این در حالی است که صاحبان کوره های آجرپزی قدرت مندتر در برابر دولت ایستادگی می نمایند زیرا قوانین کار بویژه قانون (Act-1992) در خصوص نظام کارگری پاکستان، در خصوص شرکت های آجرپزی در این کشور اجرایی نمی گردد.

کارشناسان و نمایندگان سابق مجلس پاکستان از دولت این کشور خواسته تا اقدامات جدی را برای اجرای قوانین کارگری در خصوص شرکت های آجرپزی انجام دهند.

موسسه استرالیایی واک فری نیز مدتی پیش با انجام تحقیقاتی اعلام نموده بود که کشورهای هند، چین و پاکستان به ترتیب در صندلی اول تا سوم فهرست برده دارای دنیا قرار دارند.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 570

به "پاکستان پس از هند و چین در صندلی سوم برده داری دنیا واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان پس از هند و چین در صندلی سوم برده داری دنیا واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید