پمپئو: اشتباه شورای امنیت را اصلاح می کنیم!

به گزارش مجله رویای کره ای، به گزارش خبرنگاران، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پس از آنکه در تحمیل قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به جامعه بین الملل، ناکام ماند؛ علاوه بر بیانیه ای که در انتقاد از عملکرد دیروز شورای امنیت ارائه داد؛ در حساب کاربری توئیتر نیز مراتب دلخوری خود را اعلام نمود.

پمپئو: اشتباه شورای امنیت را اصلاح می کنیم!

وی در پیغام توئیتری خود مدعی شد: شورای امنیت با این اقدام خود به بزرگترین دولت حامی تروریسم فرصت خرید و فروش تسلیحات کشنده را داد و خواستِ کشورهای خاورمیانه را نادیده گرفت.

اما وزیر خارجه آمریکا از این هم پیشتر رفت و برای جبران آبروی از دست رفته، مدعی شد: آمریکا به کوشش خود ادامه می دهد تا این اشتباه (شورای امنیت) را اصلاح کند.

پمپئو قبل از اعلام نتیجه رأی گیری شورای امنیت هم گفته بود: وقتی نتیجه [رأی گیری] را ببینیم، تصمیم می گیریم که چطور به جلو حرکت کنیم. ما به هیچ عنوان قصد نداریم اجازه دهیم این تحریم تسلیحاتی منقضی گردد.

قطعنامه پیشنهادی و ضد ایرانی آمریکا در شورای امنیت با 11 رأی ممتنع و دو رأی مخالف در برابر تنها دو رأی موافق، از تصویب بازماند؛ اتفاقی که کوشش های چندماهه واشنگتن برای جلب حمایت کشورهای عضو شورای امنیت (دائم و غیردائم) از تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی علیه ایران را یکسره برباد داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1209

به "پمپئو: اشتباه شورای امنیت را اصلاح می کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: اشتباه شورای امنیت را اصلاح می کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید