پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 20 آبان 1400

به گزارش مجله رویای کره ای، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده هوای تهران آفتابی تا قسمتی ابری پیش بینی می گردد. فردا 20 آبان ماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 20 آبان 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز نیز آسمان تهران آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 15 و 7 درجه است.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از پانزده درجه به مرور و در طول روز به هفت درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 15 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (20 آبان ماه) آفتابی با حداقل دمای 9 و حداکثر دمای 15 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (21 آبان ماه) آفتابی با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (22 آبان) با حداقل دمای 7 درجه و با حداکثر دمای 15 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (19 آبان ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (20 آبان ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (20 آبان ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

از اواخر امروز با گذر موج تراز میانی از نوار شمالی کشور در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش باران شروع خواهد شد.

در شهر های صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا را خواهیم داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1935

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 20 آبان 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 20 آبان 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید