چاووش اوغلو: تحریم های آمریکا را تلافی می کنیم

به گزارش مجله رویای کره ای، وزیر خارجه ترکیه گفت: آنکارا تهدید تحریم های آمریکا را غیرقابل قبول می داند و به نوع خود تلافی خواهد نمود.

چاووش اوغلو: تحریم های آمریکا را تلافی می کنیم

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در سخنانی برای قانوگذاران و پیش از دیدارش با مقام های آمریکایی گفت: آنکارا انتظار دارد قانونگزاران آمریکایی این رویکرد مضر را مورد بازنگری قرار دهند این رویکرد آزمایشی برای روابط ترکیه- آمریکاست.

چاووش اوغلو اضافه نمود: اعضای محترم مجلس ما در عملیات خود مصمم هستیم ؛ روابط ترکیه - آمریکا در یک مرحله حساس قرار گرفته است، میان رئیس جمهور ما و ترامپ بر سر سوریه. یک درک متقابلی میان بعضی اعضای کنگره و دیگر اعضای دولت آمریکا وجود دارد که این ائتلاف در بوته آزمایش گذاشته شده است و متاسفانه بعضی بر ادامه شراکت غیرقانونی با این سازمان تروریستی اصرار دارند.

او توضیح داد: دولت و کنگره آمریکا موضع بسیار بسیار تاسف آوری اتخاذ نموده اند. ما انتظار داریم آنها در این موضع بازنگری نمایند. آمریکا نمی تواند به یکجانبه گرایی خود بچسبد. موضع ما در این خصوص کاملا آشکار است. ما می خواهیم از امنیت کشورمان دفاع کنیم. ما در برابر تحریم ها تسلیم نمی شویم و این امر بر تصمیم قاطع ما تاثیری ندارد. البته این تحریم ها بطور مناسب تلافی خواهد شد.

انتظار می رود چاووش اوغلو امروز با رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار کند. مایک پنس، معاون ترامپ و پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز درصدد دیدار با اردوغان هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 500

به "چاووش اوغلو: تحریم های آمریکا را تلافی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: تحریم های آمریکا را تلافی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید