چهل و هفت کشته در تازه ترین درگیری های افغانستان

به گزارش مجله رویای کره ای، خبرگزاری خبرنگاران- چهل و هفت نفر از جمله هفت نظامی افغان و چهل عضو طالبان در درگیری های شبانه روز گذشته در افغانستان کشته شدند.

چهل و هفت کشته در تازه ترین درگیری های افغانستان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، چهل و هفت نفر از جمله هفت نظامی افغان و چهل عضو طالبان در درگیری های شبانه روز گذشته در افغانستان کشته شدند.

مقامات ارتش در شمال افغانستان امروز گفتند: هفت نظامی افغان در حمله طالبان به شهرستان چهاربولک استان بلخ کشته شدند، همچنین در این درگیری پنج عضو طالبان از جمله معاون فرماندار خود خوانده طالبان برای این شهرستان کشته شدند.

وزارت دفاع افغانستان نیز از کشته شدن سی و پنج نفر از طالبان براثر حملات هوایی و زمینی نیرو های ارتش و نیز انفجار زودهنگام خبرداد و اضافه کرد: این سی و پنج نفر در استان های قندهار، قندوز، غور و زابل کشته و ده ها نفر از آن ها زخمی شدند، دو نفر از کشته شدگان، اعضای مین گذار طالبان بودند که در انفجار زودهنگام مین در استان غور کشته شدند.

وزارت دفاع افغانستان همچنین با اعلام پاکسازی سیزده روستا در استان ننگرهار از وجود طالبان گفت: نیرو های ارتش با کشف وخنثی سازی دو حلقه مین کار گذاشته شده در شهرستان های خاک جبار و ده سبز کابل از وقوع دو انفجار خونین تروریستی جلوگیری کردند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1545

به "چهل و هفت کشته در تازه ترین درگیری های افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهل و هفت کشته در تازه ترین درگیری های افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید