اردوغان از بازداشت یک عضو ارشد فتو در آسیای میانه اطلاع داد

به گزارش مجله رویای کره ای، رئیس جمهوری ترکیه دوشنبه گفت، یک عضو ارشد سازمان فتح الله گولن (فتو) در آسیای میانه در عملیات اطلاعات ترکیه در خارج بازداشت شد.

اردوغان از بازداشت یک عضو ارشد فتو در آسیای میانه اطلاع داد

به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پس از جلسه کابینه گفت، با بازداشت اورهان ایناندی در مجموع بیش از 100 عضو فتو از زمان کودتای ناکام 2016 به ترکیه بازگردانده شده اند.

فتو و رهبر آن فتح الله گولن، روحانی ترک تبار ساکن آمریکا به طراحی و اجرای کودتای 15 ژوئیه 2016 در ترکیه متهم هستند؛ کودتایی که 251 کشته و 2734 زخمی بر جای گذاشت. آنکارا، فتو را به کوشش پشت پرده برای سرنگونی این دولت به وسیله نفوذ به نهادهای ترکیه به ویژه پلیس، ارتش و قوه قضاییه متهم میکند.

اردوغان گفت: ترکیه به کوششهایش برای مبارزه و حذف گروه تروریستی فتو، در کنار تروریستهای پ.ک.ک،ی.پ.گ و داعش ادامه خواهد داد. ما یک به یک تمام ساختارها و آرشیوهای محرمانه این سازمان (فتو) را در نهادهای استراتژیک افشا کردیم.

گرچه این گروه برای جلب یاری خارجی کوشش هایی نموده است اما اردوغان گفت که هیچ پناهگاه امنی برای اعضای فتو در دنیا وجود ندارد. او با تقدیر از اقدامات سازمان اطلاعات ملی ترکیه گفت، چندین عضو ارشد داعش به تازگی بازداشت و اسناد حساسی توقیف شده است.

اردوغان بعلاوه درباره پ.ک.ک گفت: در نتیجه عملیاتهای پیروز ضد ترور ترکیه، برای اولین بار در تاریخ رهبران ارشد به اصطلاح پ.ک.ک نمیتوانند این سازمان را در شمال عراق مدیریت نموده یا تحرکی داشته باشند.

در بحث مبارزه ترکیه با پاندمی کرونا هم، اردوغان از شهروندان کشورش خواست واکسن دریافت نمایند. او گفت: تا زمانی که به ایمنی گله ای برسیم، همه باید ماسک بزنند، فاصله اجتماعی و بهداشت را رعایت نمایند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1768

به "اردوغان از بازداشت یک عضو ارشد فتو در آسیای میانه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان از بازداشت یک عضو ارشد فتو در آسیای میانه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید