افتتاح 87 پروژه گردشگری با سرمایه گذاری 1067 میلیارد تومانی با فرمان دکتر روحانی

به گزارش مجله رویای کره ای، در این مراسم که دکتر روحانی از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به صورت ویدئوکنفرانس حضور داشت، 87 پروژه تاسیسات اقامتی، گردشگری، تفریحی و پذیرایی شامل 12 هتل و هتل آپارتمان، 17 مجتمع گردشگری و اقامتی، 23 واحد پذیرایی و سفره خانه سنتی، پنج مرکز تفریحی و گردشگری و 30 واحد بوم گردی با حجم سرمایه گذاری 1067 میلیارد تومان افتتاح شد.

افتتاح 87 پروژه گردشگری با سرمایه گذاری 1067 میلیارد تومانی با فرمان دکتر روحانی

از سفر با تور ارزان نوروزی پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

این 87 پروژه متعلق به 15 استان گیلان، تهران، خراسان رضوی، یزد، فارس، مازندران، اردبیل، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، قزوین، مرکزی و گلستان بود و با بهره برداری از این پروژه ها 511 اتاق و 1705 تخت به ظرفیت اقامتی کشور اضافه خواهد شد و برای 1746 نفر اشتغال زایی ایجاد می گردد.

در این مراسم همچنین افتتاح هتل آپارتمان ستیا تهران با 20 اتاق ، 60 تخت خواب و حجم سرمایه گذاری 80 میلیارد تومان با دستور ریاست محترم جمهوری و توسط وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی انجام شد.

با حمایت رییس جمهوری اتفاقات خوبی در حوزه توریستی اجرا شده است/ افزایش 50 درصدی مراکز اقامتی

دکتر مونسان با تبریک هفته دفاع مقدس به اقدامات اجرا شده در وزارت متبوعش اشاره نمود و گفت: با حمایت رییس جمهور اتفاقات خوبی در حوزه توریستی صورت گرفت. قبل از دولت تدبیر و امید تعداد هتل های کشور 998 عدد بود که 497 هتل در این دولت به مجموعه های کشور اضافه شد و 50 درصد رشد را در این حوزه شاهد بودیم. بیش از 2 هزار واحد بوم گردی نیز با تدبیر رییس جمهور محترم تاسیس و موجب آبادی روستاها و اشتغالزایی خوبی در این مناطق شد. تعداد تخت های اقامتی نیز قبل از دولت تدبیر و امید 219 هزار و 505 تخت بود که صد هزار و 686 تخت اضافه شد و 46 درصد رشد در تخت های اقامتی ایجاد شده است.

او به 4 میلیون و 800هزار نفر توریست ورودی در سال 92 اشاره نمود و اضافه کرد: در سال 98 علی رغم دو ماه انتهای سال که به دلیل شیوع کرونا از دست دادیم، تعداد توریستان ورودی با رشد 80 درصدی به هشت میلیون و 800 هزار نفر رسید.

دکتر مونسان تعداد پروژه های در حال انجام در حوزه توریستی را تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید 783 پروژه بیان نمود و اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید این تعداد به 2 هزار و 417 پروژه با حجم سرمایه گذاری 137 هزار میلیارد تومان رسیده است که نویدبخش آینده خوبی در حوزه توریستی است.

رشد 56 درصدی تعداد موزه ها در دولت تدبیر و امید

دکتر مونسان با اشاره به کارهای اجرا شده در حوزه میراث فرهنگی اضافه کرد: تا قبل از این دولت، تعداد موزه های کشور 457 موزه بود که در این دولت 254 موزه به مجموعه موزه های کشور اضافه شد و رشد 56 درصدی را در این مقوله شاهد بودیم. همچنین در حوزه ثبت دنیای آثار ملموس و ناملموس 25 مورد بود که 13 طرح در این دولت ثبت دنیای شد و به معنای رشد 52 درصدی است.

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی به ثبت دنیای اورامانات اشاره نمود و گفت: در حال حاضر نماینده یونسکو در دو استان کردستان و و کرمانشاه در حال بازدید از این منطقه است که پس از این بازدید منطقه اورامانات با 400 هزار هکتار اراضی ثبت دنیای خواهد شد.

او در ادامه در مورد پروژه هایی که امروز با دستور رییس جمهور افتتاح خواهند شد گفت: 87 پروژه توریستی، تفریحی و پذیرایی با حجم سرمایه گذاری 1067 میلیارد تومان شامل 12 هتل و هتل آپارتمان، 17 مجتمع توریستی و اقامتی، 23 واحد پذیرایی و سفره خانه سنتی، 5 مرکز تفریحی و توریستی و 30 واحد بوم گردی با حجم سرمایه گذاری هزار و 67 میلیارد تومان با دستور جنابعالی در 15 استان گیلان، تهران، خراسان رضوی، یزد، فارس، مازندران، اردبیل، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، قزوین، مرکزی و گلستان افتتاح می گردد.

دکتر مونسان در انتها به پروژه های در دست احداث وزارتخانه در حوزه توریستی اشاره نمود و اضافه کرد: تا انتها دولت نیز چند هتل پنج ستاره افتتاح می گردد. همچنین بیش از 600 پروژه با حجم سرمایه گذاری ده هزار میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید. تشکر ویژه دارم از شما بابت حمایت هایی که در طول این مدت از این وزارتخانه داشتید.

روحانی: خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح های زیادی از سوی این وزارتخانه هستیم

در ادامه دکتر روحانی با ابراز تشکر از کوشش های اجرا شده در وزارتخانه میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی اضافه کرد: ساخت هتل ها، اضافه شدن تعداد تخت ها با احداث واحدهای بوم گردی و افزایش تعداد موزه ها نشانگر اقدامات خوبی است که اجرا شده است.

او به اهمیت مقوله صنایع دستی از منظر اجتماعی و اشتغالزایی اشاره نمود و گفت: صنایع دستی از این منظر که معرف هنر و فرهنگ ایرانی است برای ما بسیار حائز اهمیت است. خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح های زیادی از سوی این وزارتخانه هستیم.

دکتر روحانی در ادامه پروژه های فوق الذکر را با نام خدا و توسل به ارواح طیبه پیامبر و ائمه هدای به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.

خواندن کتاب ها و تاریخ جای دیدن آثار زیبا و سحرانگیز را در قطب های توریستی نخواهد گرفت

روحانی با ابراز خوشحالی از اینکه در بیست و پنجمین هفته افتتاح پروژه های ملی شاهد بهره برداری از طرح های متنوعی در حوزه میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی هستیم بیان نمود: ما باید از میراث فرهنگی که مربوط به دوران کهن و هزاران سال پیش است به خوبی محافظت کنیم و آن ها را به خوبی در دنیا معرفی کنیم. باید از مردم دنیا دعوت کنیم تا این آثار عظیم را ببینند و بدانند این ملت دارای چه سوابق عظیمی بوده است.

او اضافه کرد: هر چقدر کتاب ها و تاریخ را بخوانیم جای دیدن آثار زیبا و سحرانگیز در قطب های توریستی را نخواهد گرفت. هر کس که به ایران می آید و به قطب های توریستی ما اصفهان، شیراز، یزد، تبریز و دیگر شهرها سر می زند، مسحور تمدن ایران عزیز و عظیم می گردد.

رئیس جمهوری توضیح داد: دنیایان می بیند که این ملت دارای بیش از 7هزار سال تاریخ و تمدن هستند و این تمدن در آثار تاریخی اش آشکار و هویدا است.

دکتر روحانی با اشاره به اقدامات و کوشش های اجرا شده در طول هفت سال گذشته در وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی اضافه کرد: ثبت آثار تاریخی و بازگرداندن اشیای تاریخی از کشورهای مختلف از یک سو نشانگر موفقیت حقوقی ما در دادگاه های بین المللی بوده و از سوی دیگر نویدبخش آماده شدن زمینه برای جذب توریستی داخلی و خارجی است.

او توضیح داد: این که امروز شاهد افتتاح این تعداد زیاد هتل و اضافه شدن تخت به ظرفیت های اقامتی کشور هستیم و بر اساس اعلام وزیر محترم در ساخت هتل رشد 59 درصدی و در زمینه تخت ها رشد 46 درصدی داشته ایم، همچنین در جذب توریست از تعداد 4 میلیون نفر به 8 میلیون نفر رشد داشته ایم، نشانگر اتفاقات خوب در حوزه توریستی است.

با عبور از بحران کرونا در آینده شاهد توسعه توریستی و میراث فرهنگی کشور خواهیم بود

دکتر روحانی در انتها به شیوع کرونا و تاثیر آن روی توریستی کشور اشاره نمود و اضافه کرد: این بیماری که ما را در محاصره قرار داده و اجازه نمی دهد مردم به توریستی بپردازند و توریست خارجی به کشور بیاید، گذراست؛ ان شاءلله از آن عبور نموده و در سال های آینده شاهد توسعه توریستی و میراث فرهنگی کشور خواهیم بود.

در ادامه ولی تیموری معاون توریستی که برای افتتاح پروژه های توریستی در میبد استان یزد و ساسان تاجگردون معاون برنامه ریزی و تأمین منابع در شهر رشت استان گیلان حاضر بودند، در این ویدئو کنفرانس به ارائه گزارش پرداختند.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی و پرهام جانفشان مدیر کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان تهران نیز در این مراسم حضور داشتند.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1246

به "افتتاح 87 پروژه گردشگری با سرمایه گذاری 1067 میلیارد تومانی با فرمان دکتر روحانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 87 پروژه گردشگری با سرمایه گذاری 1067 میلیارد تومانی با فرمان دکتر روحانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید