تحویل 2 فروند هواپیمای 777 بوئینگ به ایران ایر در یک ماه آینده

به گزارش مجله رویای کره ای، بوئینگ تا یک ماه آینده 2 فروند هواپیمای777 تحویل ایران ایر می دهد.

تحویل 2 فروند هواپیمای 777 بوئینگ به ایران ایر در یک ماه آینده

یک منبع مطلع با اشاره به قرارداد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بوئینگ ، برای خرید 80 فروند هواپیما گفت: به احتمال زیاد شرکت بوئینگ تا یک ماه آینده 2 تا سه فروند هواپیمای 777 را تحویل شرکت ایران ایر خواهد داد.

با توجه به قرارداد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بوئینگ ، برای خرید 80 فروند هواپیما با توجه به شرایط پیش آمده قراردادهای سایرشرکت های هواپیمایی با بوئینگ از جمله ترکیه و شرایط کشورش تغییراتی در قرار دادهای این شرکت با ایران ایجاد شده که طی آن به احتمال زیاد شرکت بوئینگ تا یک ماه آینده 2 تا سه فروند هواپیمای 777 را تحویل شرکت ایران ایر خواهد داد.

قرار بود این هواپیما به شرکت هوایی ترکیش ایرلاین تحویل گردد، اما این شرکت ازخرید آن منصرف شد

یک منبع مطلع یادآورشد:

با توجه به اینکه در قرارداد خرید 80 فروند هواپیما از بوئینگ 30 فروند از این هواپیماها مدل 777 است، لذا شرکت بوئینگ اعلام نموده که این هواپیما را به ایران ایر تحویل می دهد.

هواپیمای بوئینگ 777 یک هواپیمای پهن پیکر تجاری دو موتوره است و می تواند در مسافت های طولانی بیش از 17 هزارکیلومتر پرواز کند که قرار است از این هواپیما 15 فروند 350 نفره و 15 فروند دیگر 390 نفره به ایران ایر تحویل گردد.

با ورود این هواپیماها به ناوگان هوایی ایران ایر ظرفیت جایگاه این شرکت بیش از 11 هزار و 100 جایگاه افزاشی می یابد و در این قرارداد ایران ایر 50 فروند دیگر از هواپیماهای بوئینگ 737 با ظرفیت 130 مسافر باریک پیکر را در یک دوره 10 ساله از بوئینگ تحویل بگیرد.

اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل در باره تحویل این هواپیما به ایران گفت:

نخستین هواپیما از 80 فروند هواپیمایی که ایران ایر با بوئینگ بر سر خرید آن ها به توافق رسیده، تا یک ماه آینده وارد ناوگان هوایی ایران ایر می گردد.

در قرارداد ایران ایر با شرکت ایرباس که در سال گذشته به امضا رسید قرار است 100 فروند هواپیما از این شرکت به ایران ایر تحویل گردد و تا به امروز 3 فروند آن به این شرکت تحویل شده است.در قرارداد ایران ایر با شرکت ایرباس که در سال گذشته به امضا رسید قرار است 100 فروند هواپیما از این شرکت به ایران ایر تحویل گردد و تا به امروز 3 فروند آن به این شرکت تحویل شده است.

منبع: کجارو / cann.ir
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1981

به "تحویل 2 فروند هواپیمای 777 بوئینگ به ایران ایر در یک ماه آینده" امتیاز دهید

2 کاربر به "تحویل 2 فروند هواپیمای 777 بوئینگ به ایران ایر در یک ماه آینده" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 2 فروند هواپیمای 777 بوئینگ به ایران ایر در یک ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید