ترکیه برای سومین بار آب شهر الحسکه را قطع کرد

به گزارش مجله رویای کره ای، ایرنا نوشت: در حالی که ویروس کووید-19 در حال شیوع گسترده در سراسر دنیا است، تروریست های تحت حمایت ترکیه برای سومین بار متوالی در ماه جاری آب آشامیدنی شهر الحسکه سوریه و مناطق اطراف آن را قطع کردند که رئیس اداره آب این شهر، این اقدام تروریست ها را جنایت جنگی خواند.

ترکیه برای سومین بار آب شهر الحسکه را قطع کرد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش شبکه خبری المیادین، محمود العکله رییس اداره آب الحسکه گفت: هیچ منبع جایگزینی برای تامین آب الحسکه و مناطق اطراف وجود ندارد و همان ایستگاه پمپاژ آب علوک است.

طبق این گزارش، ارتش ترکیه و گروه های تروریستی تحت امرش برای سومین بار فعالیت ایستگاه پمپاژ آب علوک در حومه شرقی راس العین را مسدود کردند، این اقدام باعث قطعی آب بیش از یک میلیون نفر از ساکنان الحسکه و شهرک های تل تمر، الهول و اب راسین شده است.

العکله اضافه نمود، ارتش ترکیه و مزدوران وابسته به آن، کمتر از دو روز از شروع مجدد کار ایستگاه پمپاژ علوک، دوباره آن را قطع کردند.

وی گفت: روسیه با ترک ها توافق کردند که ایستگاه پمپاژ علوک فعالیتش را از سر بگیرد اما ترک ها دوباره آن را قطع کردند.

این مقام سوری، اقدام ترکیه را در شرایط کنونی و احتیاج ساکنان این منطقه به آب برای رعایت بهداشت و نظافت جهت جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، جنایت جنگی خواند.

این ایستگاه پمپاژ آب در نزدیکی مرزهای سوریه و ترکیه واقع شده است و منبع اصلی تأمین آب شرب الحسکه و تمام محله های مسکونی واقع در امتداد خط پمپاژ آب از العلوک تا ایستگاه پمپاژ آب حمه واقع در غرب شهر حسکه به شمار می رود.

این در حالی است که صندوق بچه ها سازمان ملل متحد (یونیسف) روز سه شنبه گذشته با انتقاد نیز از اقدام ترکیه در قطع آب آشامیدنی شهر الحسکه، تأکید کرد که این اقدام، زندگی حدود نیم میلیون سوری را در شرایطی که دنیا با ویروس کرونا مقابله می نماید، به خطر می اندازد.

قطعی آب الحسکه و مناطق اطراف آن در حالی است که مردم این مناطق، برای مقابله با ویروس کرونا که همه کشورهای دنیا و بتازگی سوریه را نیز درگیر نموده، برای مبارزه با این ویروس احتیاج به آب و شست وشوی مرتب دست های خود دارند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 946

به "ترکیه برای سومین بار آب شهر الحسکه را قطع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه برای سومین بار آب شهر الحسکه را قطع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید