تصاویر دیگری از قدرت بی نظیر حالت شب دوربین آیفون 11: بیایید درباره دوربین اسمارت فون ها بازاندیشی کنیم

به گزارش مجله رویای کره ای، این هفته آیفون 11 عرضه شد. بی شک، مهم ترین ویژگی کاملا جدید آیفون های جدید اپل، حالت شب (Night Mode) دوربین آن ها است که اجازه می دهد تصاویری واضح و روشن در شب یا محیط های با نور کم ثبت کنید. نقطه ای که غالب دوربین های گوشی های تلفن همراه ضعف دارند و معمولا در شب تصاویر سیاه و غیر واضحی می اندازند.

تصاویر دیگری از قدرت بی نظیر حالت شب دوربین آیفون 11: بیایید درباره دوربین اسمارت فون ها بازاندیشی کنیم

در روزهای گذشته، جسته و گریخته تصاویری از ویژگی برجسته حالت شب دوربین آیفون 11 در اینترنت منتشر شد. این تصاویر نشان می دادند با یک ویژگی بسیار هیجان انگیز روبرو هستیم و باز هم اپل شعبده بازی کرده است.

اکنون، با انتشار مجموعه جدیدی از تصاویر مقایسه ای حالت شب آیفون X با آیفون 11 باید ایمان بیاوریم که این دوربین بهترین عملکرد را در نور کم و محیط های تاریک دارد. شاید هم باید دوباره درباره قابلیت های دوربین های اسمارت فون ها تجدیدنظر کنیم.

حالت شب دوربین آیفون 11 چگونه کار می کند؟

حالت شب دوربین آیفون 11 به این شکل عمل می کند که به طور اتوماتیک تشخیص می دهد نور محیط کم است و در هنگام لمس شاتر، چندین عکس پیاپی می گیرد. این تصاوری در حالی ثبت می شوند که لرزش گیر اپتیکال تصویر فعال است و باعث ثابت نگه داشتن لنز می شود.

سپس، نرم افزار دوربین به کار می افتد. تصاویر گرفته شده در نور کم را با هم مقایسه کرده و سعی می کند تاری ها و سایه ها را تشخیص داده و حذف کند. در مرحله بعدی، کنتراست نور عکس را تنظیم می کند تا رنگ ها متعادل و طبیعی به نظر برسند. در آخرین مرحله، به طور هوشمندانه ای جزئیات تصویر را بهبود داده و نویزهای تصویری را از بین می برد تا یک عکس نهایی درست شود.

در نتیجه، ما تصاویری می بینیم که انگار زیر پروژکتور یا نور کافی عکاسی شدند. تصاویری با رنگ و نور کافی، جزئیات زیاد و تعادل کامل کنتراست نوری بدون تاری و سایه معمول در عکس های دوربین های گوشی های هوشمند.

خبرنگار سایت 9to5mac در اولین ساعاتی که یک آیفون 11 به دستش رسیده است؛ به مکان هایی بازگشته که سال گذشته برای بررسی قدرت دوربین های آیفون X و XS در نور کم رفته بود. سعی می کند دوباره از همان منظره ها با دوربین آیفون 11 و حالت شب جدید آن عکاسی و آن ها را با هم مقایسه کند.

این خبرنگار با انتشار این تصاویر، قدرت واقعی دوربین جدید گوشی آیفون را نشان می دهد و البته می گوید مقایسه های فنی با جزئیات کامل در آینده ای نزدیک منتشر می شوند:

البته، این خبرنگار تاکید می کند حالت شب آیفون 11 همیشه خوب کار نمی کند و در برخی صحنه ها ممکن است به طور اتوماتیک عمل نکند و شما باید به طور دستی آن را فعال کنید. غالبا در محیط های با نور بسیار کم، عملکرد بهتری دارد.

قطعا در روزهای آینده تصاویر حرفه ای تر و بهتری از ویژگی حالت شبکه دوربین آیفون های 11 منتشر خواهد شد تا بهتر بتوانیم عکس های ثبت شده با آن را محک بزنیم و با دوربین آیفون های سری X و همین طور دوربین اسمارت فون های پرچم دار اندرویدی مقایسه کنیم.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 411

به "تصاویر دیگری از قدرت بی نظیر حالت شب دوربین آیفون 11: بیایید درباره دوربین اسمارت فون ها بازاندیشی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر دیگری از قدرت بی نظیر حالت شب دوربین آیفون 11: بیایید درباره دوربین اسمارت فون ها بازاندیشی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید