توصیه هایی برای رانندگی در روزهای بارانی

به گزارش مجله رویای کره ای، فضل الله شیری گفت: با توجه به اینکه بارش باران در مرتبه اول برای رانندگی بسیار خطرناک است بهتر است رانندگان احتیاط را سرلوحه کار خود قرار داده و با سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب رانندگی نمایند.

توصیه هایی برای رانندگی در روزهای بارانی

وی اضافه نمود: در سطح معابر شهری به علت بارندگی شرایط خاصی برای رانندگی ایجاد شده است که بسیار خطرناک و تصادف خیز است.

رییس پلیس هدایت و رانندگی استان کرمانشاه توضیح داد: با توجه به اینکه تاکنون سطح آسفالت شسته نشده است لذا لایه ای از مواد نفتی و گردوخاک بر روی سطح آسفالت وجود دارد که با بارش باران کاملا شرایط لعزنده ای برای رانندگان ایجاد می نماید.

وی بیان داشت: زمانی که سطح راهها لغزنده است نسبت به زمانی که سطح راه خشک است رانندگی مشکل تر بوده، که علت اصلی آن کاهش ضریب اصطحکاک سطح راهها با چرخهای وسیله نقلیه است.

شیری ادامه داد: در شرایط بارندگی به علت نشستن قطرات باران بر روی شیشه های خودرو به ویژه شیشه های اطراف، دید رانندگی به اطراف و بعضا جلو کاهش پیدا می نماید که این برای رانندگی درشهر به خاطر وجود عابران پیاده که در عرض و یا طول معابر بصورت همسطح عبور می نمایند بسیار خطرناک و آنها را دچار تاخیر در رویت می نماید.

وی در خاتمه توصیه کرد: رانندگان در شرایط بارانی سعی نمایند از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری و سعی نمایند رعایت فاصله طولی را داشته باشندتا در مواقع عکس العمل فاصله طولی مناسب در اختیار راننده باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 78

به "توصیه هایی برای رانندگی در روزهای بارانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای رانندگی در روزهای بارانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید