جشنواره جهانی توان خواهان 2021 ژاپن انتها یافت

به گزارش مجله رویای کره ای، جشنواره جهانی 2021 هنرمندان توان خواه (paralymart) ژاپن با حضور هنرمندانی از 40 کشور و از جمله ایران با موضوع لبخند و اهداء جایزه مقام اول و بزرگ جشنواره به هنرمند توان خواه ایرانی، با مشارکت رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن به عنوان حامی جشنواره طی مراسمی در توکیو با رعایت پروتکل های بهداشتی و محدود برگزار شد.

جشنواره جهانی توان خواهان 2021 ژاپن انتها یافت

به گزارش خبرنگاران، در این جشنواره همچنین مرضیه باقری چیزه از قزوین و علی بهرامی از شهرستان هشتگرد دو توان خواه هنرمند دیگر ایرانی نیز به ترتیب برنده جایزه پارالیم آرت و هیئت داوران شدند و به این ترتیب در این دوره، هنرمندان توان خواه کشورمان در بخش های مختلف درخشیدند.

در این دوره و همچون 3 جشنواره قبلی، رایزنی فرهنگی نیز همکاری نزدیکی را با مسئولان جشنواره به عمل آورد و با مساعدت اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ضمن اطلاع رسانی گسترده در داخل کشور و برقراری ارتباطات و تسهیل و فراهم سازی امکانات مربوطه برای حضور پررنگ هنرمندان توان خواه ایرانی، بیش از 250 اثر هنرمندان ایرانی که بالاترین تعداد مشارکت در میان کشورهای شرکت نماینده را به خود اختصاص داده بود حضور داشتند که تعدادی از آنان در کتاب این دوره نیز به چاپ خواهد رسید.

در انتها این مراسم و با حضور مسئولان برگزاری، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن و خانم اریکو ایمای نماینده مجلس، عکس یادگاری با آثار برگزیده و برتر این جشنواره ثبت شد.

آثار پذیرفته در این دوره شامل مدادهای رنگی، رنگ های اکریلیک، آب رنگ ها، رنگ های روغن، یا کاردستی کاغذ، تصویر چاپ نقش چوبی (آجرک)، خوشنویسی و تصویر گل دوزی (با دست) بوده است.

در سال 2020 نیز جشنواره با موضوع صلح برگزار گشت که بیش از 200 اثر از هنرمندان توان خواه ایرانی دریافت و به جشنواره ارائه شد و مهرناز بهرامی از سیستان و بلوچستان (زاهدان) با ارائه اثر صلح درون به عنوان نفر دوم جشنواره، حائز دریافت 50 هزار ین جایزه نقدی شد.

در سال 2018 نیز با مشارکت رایزنی فرهنگی و در هتل امپراطور توکیو، جشنواره با موضوع جشن برگزار گشت و از میان آثار ارائه شده ایرانی، 6 اثر ارزشمند به بخش نمایشگاهی راه یافت و مورد تقدیر قرار گرفت.

این جشنواره برای سال 2022 نیز عنوان آینده را برگزیده است و علاقه مندان می توانند آثار خود را با این موضوع برای دوره بعدی جشنواره آماده نمایند که فراخوان تکمیلی آن از سوی جشنواره اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2001

به "جشنواره جهانی توان خواهان 2021 ژاپن انتها یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره جهانی توان خواهان 2021 ژاپن انتها یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید