حرکت نخستین توربین کلاس اف تکمیل شده با توان داخلی ، نیروگاه اندیمشک به توربین کلاس اف مجهز می گردد

به گزارش مجله رویای کره ای، نخستین توربین کلاس اف تکمیل شده با توان داخلی صبح امروز با خودرو های مخصوص حمل فوق سنگین از محل کارخانه توگا راهی نیروگاه اندیمشک شد.

حرکت نخستین توربین کلاس اف تکمیل شده با توان داخلی ، نیروگاه اندیمشک به توربین کلاس اف مجهز می گردد

به گزارش گروه مالی مجله رویای کره ای، نخستین توربین کلاس F. گروه مپنا به ظرفیت 307 مگاوات، صبح امروز (شنبه 30 آذر ماه 98) از کارخانه شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) به سمت نیروگاه دوکوهه خوزستان ارسال شد.

این توربین حدود یک ماه و نیم در جهت خواهد بود تا به نیروگاه اندیمشک برسد. با بهره برداری از این نوع توربین، راندمان 39.5 درصد در سیکل ساده گازی و 59 درصد در سیکل ترکیبی حاصل می گردد.

استفاده از توربین کلاس F. مپنا، سبب مصرف سوخت کمتر و سازگاری زیست محیطی بیشتر در فراوری برق حرارتی خواهد بود.

نیروگاه سیکل ترکیبی دوکوهه اندیمشک، در کیلومتر 15 جاده سد کرخه در استان خوزستان واقع شده است. این نیروگاه در قالب مجموعه قرارداد 5000 مگاوات نیروگاه های کلاس F.، بین گروه مپنا و شرکت مادرتخصصی فراوری برق حرارتی احداث می گردد و شامل یک واحد توربین گازی 307 مگاواتی، یک بویلر بازیافت حرارتی سه فشاره، یک واحد بخار به ظرفیت 141 مگاوات و سیستم خنک کن هوایی است.

شرکت احداث و توسعه پروژه های ویژه مپنا (توسعه 3) به نمایندگی از گروه مپنا، پیمانکار اصلی پروژه نیروگاه دوکوهه اندیمشک، به عنوان دومین سیکل ترکیبی کلاس F. پس از نیروگاه هنگام بندرعباس است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 672

به "حرکت نخستین توربین کلاس اف تکمیل شده با توان داخلی ، نیروگاه اندیمشک به توربین کلاس اف مجهز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت نخستین توربین کلاس اف تکمیل شده با توان داخلی ، نیروگاه اندیمشک به توربین کلاس اف مجهز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید