یادگیری زبان فرانسوی در خارج از کشور با هزینه اندک

به گزارش مجله رویای کره ای، تقریبا همه آرزوی داشتن یک ماشین فراری را دارند؛ اما، تنها تعداد اندکی از افراد توانایی خرید این ماشین های لوکس را دارند. برای خیلی از افراد، یادگیری زبان فرانسه نیز چنین حکمی دارد. ولی چه می شد اگر یادگیری زبان فرانسوی در خارج از کشور این قدر گران نبود و ما می توانستیم این خودروی لوکس و آن چنانی را به راحتی خریداری نماییم؟ در ادامه مطلب با خبرنگاران همراه شوید تا مکان هایی را به شما معرفی کنیم که در آن ها می توان به هزینه ای اندک، این زبان زیبا و رمانتیک را یاد گرفت.

یادگیری زبان فرانسوی در خارج از کشور با هزینه اندک

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

شهر کبک، کانادا

بله، همسایگان شاقتصادی کشور ایالات متحده، به غیر از ورزش هاکی، چیزهای دیگری نیز برای عرضه دارند. استان کبک (Québec) کانادا، که هم مستعمره فرانسوی ها بوده است و هم تحت استعمار انگلیسی ها، ریشه های فرانسوی اش را بسیار عزیز می دارد. اولین مقصد خبرنگاران در فهرست کشور های مقرون به صرفه برای یادگیری زبان فرانسوی، مرکز این استان یعنی شهر کبک است. بسیاری از ما آوازه شهر مونترئال، مرکز فرهنگ و هنر اروپایی در کانادا را شنیده ایم. اما، وقتی پای آموختن زبان فرانسوی با بودجه ای محدود به میان می آید، به چندین دلیل شهر کبک گوی سبقت را از مونترئال می رباید. نخست آن که، شهر کبک بسیار زیباست و برای اقامت حین یادگیری زبان فرانسه، ایده آل است. این مکان دلربا، ترکیبی سحرآمیز است از کانادای قدیم و اروپای امروزی! اینجا خواهید دید که از کلیسا های جامع سر به فلک کشیده گرفته تا ساختمان های مدرن دولتی، همه برای فتح چشم انداز اصلی شهر با برج های دیده بانی قلعه قدیمی شهر به رقابت می پردازند. سبک های جدید و ترکیبی آشپزی نیز، غذاهای سنتی مانند انواع سوپ ماهی و گراتن سیب زمینی را به چالش می کشند و هر کدام، جای خود را در منوی رستوران ها دارند. کانادا کشور زیبایی است و فرهنگ های بومی خودش را داراست. اما، به دیده نگارنده این مطلب، شهر کبک، جذاب ترین نسخه ترکیب فضاهای غریب با فرهنگ آمریکای شاقتصادی را ارائه می دهد. علاوه بر این ها، سیستم حمل ونقل عمومی در اینجا فوق العاده است و درست است که مردمان کبک انگلیسی را متوجه می شوند، اما فرانسوی را ترجیح می دهند دلیل دوم برای انتخاب کبک، وجود بعضی از بهترین دانشگاه های کانادا در این شهر و استان هم نامش است که از جمله آن ها می توان به دانشگاه های لاوال (Université Laval)، کبک و مک ژیل (McGill) اشاره کرد. همچنین، موسسات آموزش زبان متعددی نیز وجود دارند که طیف گسترده ای از انواع گزینه ها را پیش روی دانشجویان، فارغ التحصیلان و سایر افراد قرار می دهند. دست آخر، باید به هزینه های زندگی در این شهر اشاره کرد که 30% از شرایط مشابه در مونترئال کمتر است و دانشجویان و زبان آموزان این فرصت را دارند که هزاران دلار در مخارج صرفه جویی نمایند.

گویان فرانسه

اروپا کجاست؟ در جواب اگر شما به بخشی از نقشه اشاره کنید که شامل فرانسه، اسپانیا و آلمان می گردد، خب درست است. اما، اگر به کشور کوچکی در آمریکای جنوبی نیز اشاره کنید، همچنان حق با شماست! تعجب نکنید! کشور گویان فرانسه در مرز کشور برزیل، یکی از مستعمرات سابق فرانسه بوده است. اما اکنون، از اعضای محترم اتحادیه اروپاست و قانونا بخشی از خاک کشور فرانسه محسوب می گردد. وجه رایج آن یورو است و زبان رسمی و غالب آن نیز فرانسوی است. علاوه بر تمامی این ها، محوطه اصلی پرتاب موشک آژانس فضایی اروپا نیز در این جزیره واقع است. جالب است، نه؟ اگر بخواهیم از دید عمل گرایانه تری به موضوع نگاه کنیم، باید بگوییم که این جواهر آمریکای جنوبی، پوشیده شده است از جنگل های انبوه مناطق حاره و دارای مناطقی ساحلی است پر از انواع شهر های کوچک و بزرگ. این به آن معناست که احتمالا شما در پایتخت این کشور، کاین (Cayenne)، در کلاس های خود شرکت می کنید و فرصت آن را دارید که در حین و یا بعد از درس خواندن، در یکی از بی همتاترین مناظر جهان به گشت و گذار بپردازید. الیانس فرانسز (Alliance Française) و دانشگاه آنتی و گویان نیز در این جزیره، کلاس های عمومی و خصوصی فرانسه را به دانشجویان خارجی ارائه می دهند. کشوری استوایی با جنگل های انبوه که می توان در آن با هزینه ای اندک، زبان فرانسوی آموخت. دیگر چه می خواهید؟ با در نظر دریافت معیار های اقتصادی سنتی، گویان فرانسه کشور چندان ثروتمندی به شمار نمی آید و میانگین درآمد در آن در سال 2013 میلادی، تقریبا 19 هزار دلار در سال است. اما، این کشور گذشته ای پربار و غنی دارد و آینده ای روشن. کارنوال های سالانه این کشور، رقیب سرسختی برای سایر جشن های موجود در آمریکای جنوبی هستند و صد البته که مرکز فضایی گویان، جان تازه ای به این محل بخشیده و به طور غیر مستقیم، نزدیک به 17 درصد از میزان سود سالانه این کشور را تامین می نماید. اگرچه، این شرایط اقتصادی منجر به ارزان بودن هزینه زندگی شده که برای دانشجویان خارجی ایده آل است. مسکن ارزان است و غذا از آن هم ارزان تر. پس اگر مسائل اقتصادی جلوی امید ها و آرزوهایتان را سد کرده اند، به جای خیره شدن به اروپا، نظری نیز به آمریکای جنوبی بیاندازید!

گوادلوپ

اگر یاد آب و هوای گرم و مناظر زیبای استوایی توجه شما خواننده عزیز خبرنگاران را جلب کرده است، از مقصد بعد ما نیز لذت خواهید برد. میعادگاه بعدی ما برای تحصیل زبان فرانسوی با قیمتی مقرون به صرفه، کشور گوادلوپ واقع در منطقه کارائیپ است. این جزیره که نزدیک به پورتو ریکو و سواحل ونزوئلا قرار گرفته، مانند گویان فرانسه بخشی از قلمرو رسمی فرانسه است. طبعا این امر باعث می گردد که گوادلوپ به عضویت اتحادیه اروپا در آمده و از ارز یورو استفاده نماید. درآمد اصلی این کشور از صنعت گردشگری حاصل می گردد، اما مناظر زیبا تنها چیزی نیست که گوادلوپ می تواند به شما ارائه کند. به طور میانگین، دمای هوا در سرتاسر طول سال در این کشور حدود 30 درجه سانتی گراد است. گوادلوپ، این مهد گرم فرهنگ، هنر و موسیقی، با آسمان آبی، سواحل شنی و آب های آرامش بخش اطرافش هر مسافری را جذب خود می نماید و حتی ممکن است با بهشت اشتباه گرفته گردد! این کشور در صحنه جهانی فرهنگ و هنر نیز، حضوری فعال دارد. این جا، زادگاه موسیقی سبک زوک (Zouk) است که در سرتاسر جهان علاقه مندان خاص خود را دارد. علاوه بر این، گوادلوپ، در ادبیات جهان نیز صندلیی ویژه دارد. شاعر مشهور و برنده جایزه ادبی نوبل در سال 1960، سن-ژان پرس (Saint-John Perse)، و همچنین نویسنده معروف، ماریز کنده (Maryse Condé)، هر دو از این جزیره ظهور کرده اند. اگر هوادار ورزش فوتبال باشید باید بگوییم، ابرستاره تیم ملی فرانسه، تیری آنری نیز ریشه در این جزیره دارد. زبان رسمی این کشور، فرانسوی است و تمامی معاملات تجاری و تحصیلات رسمی به این زبان انجام می شوند. اگرچه، بسیاری به طور روزمره از زبان ترکیبی آنتیل (Antillean Creole) نیز استفاده می نمایند. دانشگاه هند غربی و گویان در این جزیره دو محوطه دانشگاهی برای دانشجویان خارجی دارد، یکی در شهر پوانت اَ پیتر (Pointe-à-Pitre) که بزرگترین شهر این کشور است و دیگری در شهر سن کلود (Saint-Claude). تعداد بیشماری از انواع موسسات و مدارس آموزش زبان های خارجی برای زبان آموزان بزرگسال نیز در گوادلوپ وجود دارد که از جمله آنها می توان به CESA، Language Travel Company و Apple Languages اشاره کرد. هزینه زندگی و البته درآمد در گوادلوپ، بسیار کمتر از اروپا و یا آمریکای شاقتصادی است و این امر باعث می گردد این کشور برای دانشجویان و زبان آموزان خارجی ایده آل باشد. گرچه، هزینه بلیت هواپیما ممکن است برایتان قدری گران تمام گردد.

داکار، سنگال

داکار، این غربی ترین شهر در تمامی جهانی قدیم، پایتخت و بزرگترین شهر کشور آفریقایی سنگال است. این شهر که یکی از مهم ترین بنادر در تاریخ جهان به شمار می آید، پر است از فرهنگ، موسیقی و صد البته انواع تجارت. شما خواننده عزیز خبرنگاران ممکن است که از خود بپرسیدکه چرا سنگال و چرا داکار؟! خب، برای آغاز باید گفت که این جا، فرهنگ ها و گروه های نژادی غرب آفریقا به هم آمیخته اند و این شهر زادگاه بسیاری از بزرگان هنر و ادبیات ماننده نویسنده شهیر، و کارگردان بزرگ، است. در سرتاسر شهر می توان دیوارنگاری های رنگارنگ و انواع فعالیت های فرهنگی هنری را شاهد بود. همچنین، سنگال در بین کشورهای آفریقایی بیشترین ثبات سیاسی را داراست و این به آن معناست که این کشور در زمینه توسعه، پیشرفت های بسیاری داشته و توانسته هویتی ملی، جدا از گذشته خود ایجاد کند. علاوه بر تمامی این ها سنگال برای مسافران و گردشگران بسیار امن است. اگرچه، با وجود تمامی کوشش هایی که برای ساخت هویت ملی به عنوان کشوری مستقل و نه یکی از مستعمرات اجرا شده است، هنوز هم ریشه های فرانسوی در این کشور وجود دارند و زبان رسمی آن فرانسوی است. زبان فرانسوی از جمله زبان هایی است که در داکار بیشترین گویش ور را دارد، گرچه دانستن چند کلمه ای از زبان ولوف (Wolof) نیز می تواند بسیار به کارتان بیاید. در این شهر، موسسات آموزش زبان و دانشگاه های فراوانی وجود دارند که به دانش جویان و زبان آموزان در رسیدن به هدف شان و یادگیری زبان فرانسه یاری می نمایند. برای دانشجویان خارجی، دانشگاه های دولتی و خصوصی متعدد و فوق العاده ای در داکار وجود دارند که دوره های زبان فرانسوی را برگزار می نمایند و از جمله آن ها می توان به دانشگاه داکار، دانشگاه ساحل و دانشگاه داکار بورگیبا اشاره کرد. زبان آموزهای مستقل نیز می توانند در ACI Baobab در حومه این شهر و یا انستیتو فرانسه در مرکز شهر، کلاس های مناسب خود را پیدا نمایند. هزینه زندگی در داکار بسیار پایین و مناسب دانش جویان است. یک وعده شام در یک رستوران تنها، چیزی در حدود 4 دلار آمریکا برایتان تمام می گردد و کرایه یک هفته اتاقی در خانه یک خانواده میزبان، حدود 80 دلار آمریکا خواهد بود.

نورماندی، فرانسه

بسیار خوب! شاید شما که تا این جا با خبرنگاران همراه بوده اید، دوست دارید در خود کشور فرانسه، این زبان را فرا بگیرید. در این صورت، بهترین گزینه برای شما که قطعا هزینه کمتری هم خواهد داشت، نورماندی است. اگر قدری به تاریخ معاصر جهان علاقه داشته باشید، با شنیدن نام نورماندی، به یاد آزادسازی فرانسه از سلطه نازی ها در جنگ جهانی دوم خواهید افتاد. درست در همین منطقه در شمال فرانسه بود که ارتش متفقین وارد خاک فرانسه شد و آن را از اشغال نازی ها آزاد ساخت. به زمان حال بازگردیم! این منطقه که در کنار سواحل اقیانوس اطلس واقع شده است، مملو است از صخره های زیبا، مزارع کشاورزی و صد البته ماهیگیری. برخلاف سواحل مدیترانه ای فرانسه، هوای نورماندی اغلب گرفته و نسبتا سرد است. اما، زیبایی های سرد و خشن این منطقه زادگاه بعضی از بزرگترین گنجینه های مناطق روستایی از جمله انواع صدف خوراکی و پنیر کممبر به شمار می آید. از آنجایی که نورماندی از مناطق بزرگ توریستی کشور فرانسه به شمار نمی آید، دانش جویانی که به تحصیل در فرانسه علاقه دارند، بیشتر حس و حال فضایی روستایی را تجربه خواهند کرد و صد البته قیمت های یک شهر کوچک روستایی را! شما می توانید به پاریس بروید و 20 دلار خرج یک آبمیوه کنید، یا اینکه کمی بیشتر در نورماندی وقت بگذرانید و با همان 20 دلار یک وعده غذای کامل مشتمل از سه بخش و نوشیدنی نوش جان کنید. در رابطه با مسائل آموزشی و تحصیلی، باید بگوییم نورماندی بعضی از برترین دانشگاه ها را در خود جای داده است. در میان آن ها می توان به دانشگاه کئن (Caen) اشاره کرد که در قرون وسطی و در سال 1432 میلادی تاسیس شده است. علاوه بر این، مرکز آموزش زبان فرانسه برای خارجی ها نیز در این منطقه وجود دارد که بسیاری از کسانی که آرزوی آموختن زبان فرانسوی را دارند، به خود جذب می نماید. دیگر چه از این بهتر؟!

مراکش

اگرچه زبان های رسمی کشور مراکش، عربی و بربر هستند، اما زبان فرانسوی با کسب مدال برنز در صندلی سوم ایستاده است. این زبان، زبان اصلی تجارت و دادو ستد، به خصوص در نیمه جنوبی این مستعمره سابق فرانسه به شمار می آید و مردمان مراکش به شکل تاثیر گذاری به چند زبان صحبت می نمایند. اگر قصد دارید برای مقاصد تجاری یا دیپلماتیک زبان فرانسه بیاموزید، مراکش قطعا مقصد مناسبی برای شما خواهد بود، ضمن این که می توانید در طول مدت اقامت تان به کارآموزی نیز مشغول شوید. حال ممکن است از خبرنگاران بپرسید، چرا مراکش؟! بهتر نیست به کشوری برویم که زبان اصلی آن فرانسوی است؟ اگر دوست دارید به یک کشور بروید، یک فرهنگ را تجربه کنید و بعد از خوردن یک مدل غذا به کشورتان برگردید و احساس کنید که لذت تماشای مابقی جهان را از دست داده اید، از سفر به مراکش صرف نظر کنید. اما، اگر مایلید در کشوری تحصیل کنید که پلی میان آفریقا و اروپاست و مردمان و فرهنگ های گوناگون در آن در هم آمیخته اند و پر است از زبان های مختلف و غذا های رنگارنگی مانند تجین و کوسکوس و نوشیدنی هایی مانند چای نعنا، مراکش ناامیدتان نخواهد کرد. با فاصله کم این کشور با اسپانیا و پرتغال که با یک قایق هم قابل تردد است و دسترسی به سرزمین پهناور آفریقا از سوی دیگر، این کشور مقصدی ایده آل برایتان خواهد بود. در سرتاسر این کشور می توان مدارس آموزش زبانی یافت که کلاس های فرانسوی به علاقه مندان ارائه می نمایند. اما، با توجه به موسسات متعددی که آموزش های استاندارد و یا فشرده ارائه می نمایند، شهر رباط در میان خارجی ها پرهوادار تر است. بعضی از این دوره های آموزشی، امکان اقامت شما با مردم محلی را نیز فراهم می آورند که این خود انتخاب مناسبی است برای کسانی که به دنبال تبادل فرهنگی هستند. همچنین، برای نوشیدن چای نعنای معروف مراکشی و گشت و گذار در بازارهای رنگارنگ از مراکش نیز نباید غافل شد. علاوه بر تمامی این ها، این کشور بسیار ارزان تر از اروپاست و برای گردشگران، امن و مناسب است. موقعیت ویژه این کشور و تمام چیزهایی که به گردشگران عرضه می نماید، این کشور را به مقصدی بی رقیب بدل کرده است.

کجا خواهید رفت؟

اگر احساس می کنید جلوی موجودی جساب بانکی تان به اندازه کافی صفر وجود ندارد و از ظرف دیگر رویای آموختن زبان فرانسوی را در سر می پرورانید، این شهر ها پیشنهاد خبرنگاران به شما هستند. اگر قبلا در هر کدام از این شهر ها بوده اید و یا قصد دارید به آن ها سفر کنید، از تجربیات خود به خبرنگاران بگویید. منبع: gooverseas.comمنبع: کجارو
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 801

به "یادگیری زبان فرانسوی در خارج از کشور با هزینه اندک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادگیری زبان فرانسوی در خارج از کشور با هزینه اندک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید