خاص ترین فناوری ها در ساخت چراغ های روشنایی

به گزارش مجله رویای کره ای، این روزها با افزایش تنوع چراغ ها و سیستم های روشنایی، کیفیت و تکنولوژی به کار رفته در آن ها بسیار مهم تر از قبل شده است. چرا که نوع طراحی و فناوری استفاده شده، در هر یک از چراغ ها می تواند تضمین کننده طول عمر و کیفیت آن ها باشد. به همین دلیل باید در زمان خرید هر یک از این سیستم ها و منابع نوری و نورپردازی به نکات مهمی توجه نماییم. تا علاوه بر تهیه یک محصول با کیفیت، بتوانیم از استانداردهای لازم برای روشنایی و نورپردازی آن بهره ببریم. البته که بسیار مهم است که فناوری استفاده در محصول مورد نظر، بروز بوده و دارای شاخص های اصلی روشنایی و نورپردازی باشد.

خاص ترین فناوری ها در ساخت چراغ های روشنایی

انواع تکنولوژی به کار رفته در نورافکن ها

استفاده از پروژکتور ال ای دی به عنوان یکی از اصلی ترین منابع در روشنایی محوطه ها بسیار لازم است. چرا که این محصول با توجه به قدرتی که دارد، قادر است تا روشنایی مورد احتیاج را تامین کند. به همین منظور از گذشته تا به امروز طراحی ها و تکنولوژی های مختلفی برای ساخت این محصول استفاده شده است. نکاتی که هم در اندازه مصرف انرژی، و هم در افزایش کیفیت نوردهی آن بسیار مهم بوده است. تا جایی که امروزه نورافکن های فراوریی همچون بسیاری از دیگر محصولات، از فناوری LED سود می برد. البته که استفاده از ال ای دی محدود به تمامی محصولات نشده و فناوری های SMD و COB نیز به عنوان زیرمجموعه های مدل ال ای دی مورد استفاده قرار می گیرند.

اندازه پخش نور، شدت پرتاب نور و همین طور اهمیت تمرکز بر روی یک بخش از جمله تفاوت های این دو نوع تکنولوژی می باشند. که با توجه به اندازه وات و محل استفاده از نورافکن می تواند متغیر باشد. در واقع با توجه به تخصصی تر شدن بحث روشنایی و نورپردازی می توان از این دو مدل استفاده کرد. ضمن اینکه در فراوری پروژکتورها نیز از زنگ نورهای مختلفی استفاده شده تا بتوان خاصیت نورپردازی را نیز به آن افزود. تا جایی که امروزه شاهد استفاده از نورافکن های آبی، قرمز، سبز و یا دیگر رنگ ها نیز هستیم.

چرا باید چراغ های ما بروز باشند؟

بی شک می دانید که امروزه روشنایی و نورپردازی نه یک امر عادی، بلکه تخصصی است. چرا که بسیار مهم است در یک محیط بر اساس شرایط موجود بتوانیم از اندازه نور استاندارد، بیشترین بهره را ببریم. این امر در بعضی بخش ها باید همراه با دستورالعمل ها رعایت شده، و در بعضی دیگر از قسمت ها نیز باید همراه با المان های زیبایی انجام گردد. به عنوان مثال استفاده از انواع چراغ خیابانی باید بر اساس ابعاد جاده، اندازه نور مورد احتیاج و رنگ نور استاندارد انجام گردد. به همین دلیل عدم رعایت آن و همین طور بکارگیری چراغ های قدیمی می تواند علاوه بر هزینه های بیشتر، خطرساز نیز باشند. از همین رو همان طور که می دانید در ساخت چراغ های جاده ای نیز از تکنولوژی های روز ال ای دی استفاده می گردد. در واقع این فناوری به علت مزیت هایی که دارد، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تا هم در بحث نورپردازی و هم روشنایی کاربرد دارد.

تاثیر تکنولوژی در نورپردازی های محیطی

شاید بتوان بیشترین تاثیر را از مدل ها و چراغ های ساخت تازه، بیشتر در بحث نورپردازی مشاهده کرد. جایی که با انبوهی از چراغ ها و محصولات نورپردازی رو به رو می شویم. از چراغ های خطی و استخری گرفته تا به انواع هالوژن ها و وال واشرها می رسیم. این موارد در کنار تنوع افکت ها، پایکوبی نورها، رنگبندی های گوناگون و دیگر ویژگی ها از جمله مهم ترین قسمت ها در زمینه زیباسازی شهری به حساب می آیند. که بسیار مورد توجه بوده و به علت استفاده از تکنولوژی روز در ساخت آن ها، علاوه بر زیبایی از اندازه مصرف مناسبی نیز بهره مند می باشند.

از همین رو بسیار مهم است که بدانید از چه محصولی با چه ویژگی در چه قسمتی استفاده کنیم. به عنوان مثال به کارگیری تونل های نوری، در کنار آذین بندی درختان و استفاده از چراغ دفنی در کنار آن ها بسیار کاربردی هستند. به همین منظور شناخت محصولات، آگاهی از ویژگی ها و تنوع هر یک از آن ها می تواند نتایج فوق العاده زیبایی را هم در نورپردازی داخلی و هم خارجی به همراه داشته باشد.

خرید چراغ های روشنایی و نورپردازی مجهز به آخرین فناوری ها

همان طور که اشاره کردیم، استفاده از یک محصول بروز، و مناسب می تواند تاثیرات بسیار مهمی در بحث روشنایی و زیباسازی داشته باشد. هم در بحث مصرف انرژی و هم در بحث کیفی و قدرت اثرگذاری آن محصول. به همین دلیل تهیه انواع این محصولات با قیمتی مناسب می تواند فرصت ایده آل برای راه اندازی سیستم روشنایی مورد نظر باشد.

مجموعه روشنایی سیزال با سال ها تجربه و تخصص، به عنوان یکی از فراورینمایندگان چراغ ها و محصولات روشنایی در این زمینه، و همین طور عرضه نماینده برترین محصولات در این زمینه فعال است. به همین منظور شما می توانید علاوه بر تهیه برترین و با کیفیت ترین چراغ ها همراه با تکنولوژی های بروز، از گارانتی های محصولات نیز بهره مند شوید. ضمن اینکه کارشناسان این مجموعه با ارائه مشاوره های لازم در این خصوص، شما را در انتخاب مناسب ترین محصولات متناسب با احتیاجتان هدایت می نمایند. برای مشاهده محصولات این مجموعه و تماس با سیزال به وبسایت آن به نشانی www.sizallighting.com مراجعه نمایید.

منبع: اتاق
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2225

به "خاص ترین فناوری ها در ساخت چراغ های روشنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاص ترین فناوری ها در ساخت چراغ های روشنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید