راز خوشبختی در ازدواج

به گزارش مجله رویای کره ای، پژوهشگران رابطه، به این نتیجه رسیدند که هر کسی در رابطه خواسته ها و عوامل رضایتمندی متفاوتی با دیگران دارد. در واقع این موضوع به قدری مهم است که باید درباره آن با شریک زندگی خود وارد تبادل نظر شوید.

راز خوشبختی در ازدواج

پژوهشگران بر این عقیده هستند که طول زندگی مشترک که همیشه با مهر و محبت همراه است رازی دارد آن را کشف کردند.

به گزارش بست لایف، در ابتدا باید گفت که زندگی مشترک، سبک زندگی سختی است. هر دو نفر باید به سختی کوشش نمایند و شکیبایی بسیاری داشته باشند. بهتر است در ابتدا تصویر غلطی که از سبک زندگی مشترک در فکر خود داریم را اصلاح کنیم سپس برای ساخت زندگی مشترک منحصر به فرد خود الگوسازی کنیم.

گاهی اوقات بعضی افراد، زندگی مشترک را در حد یک تفریح و بازی می بینند و پذیرای مسئولیت های جدی در این باره نیستند. ضروری است حتما توجه کنید؛ شخصی که ما برای زندگی مشترک انتخاب می کنیم بیشتر از کوشش برای ساخت رابطه ایده آل، مهم است.

زندگی آن هم از نوع مشترک، یک عامل پویا و در حال حرکت است. پس این موضوع که شما بتوانید با الگو برداری از زندگی دیگران، نتیجه یکسان بگیرید در زندگی خود بگیرید کاملا اشتباه است و شما را دچار مشکل می نماید. زیرا شاید یک کنش در زندگی دیگری واکنشی خوب از طرف همسر داشته باشد، ولی در زندگی شما همان کنش، واکنش فاجعه باری داشته باشد.

یافته پژوهشگران درباره زندگی خوشبخت

پژوهشگران رابطه، به این نتیجه رسیدند که هر کسی در رابطه خواسته ها و عوامل رضایتمندی متفاوتی با دیگران دارد. در واقع این موضوع به قدری مهم است که باید در درباره آن با شریک زندگی خود وارد تبادل نظر شوید.

در این تبادل نظر ها بسنجید که آیا می توانید در طول زندگی، خواسته های شریک زندگی خود را برآورده کنید یا خیر. آیا مایل هستید در این راستا کوشش کنید یا خیر. در واقع نیازی به فداکاری همیشگی نیست. تنها بهتر است بفهمید که آیا ایده آل های او با شما یکی است یا خیر. اگر باشد، شما از ادامه زندگی با آن شخص و کوشش هایی که برای بهتر ساختن زندگی خود می کنید، لذت خواهید برد و طعم خوشبختی را می چشید.

پژوهشگران در این باره می گویند که اگر شخصی که مناسب عقاید و سبک زندگی شما باشد را پیدا نمی کنید، الگو های رفتاری خود را تغییر دهید. در یک رابطه حدود 40 الی 60 درصد، ما هستیم که معین می کنیم چطوری با ما رفتار گردد.

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2142

به "راز خوشبختی در ازدواج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز خوشبختی در ازدواج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید