رونمایی از لوگوی جدید فست دیکشنری (دیکشنری و مترجم متن رایگان)

به گزارش مجله رویای کره ای، فست دیکشنری به عنوان یک دیکشنری و مترجم متن دو زبانه انگلیسی- فارسی و فارسی- انگلیسی با بیش از 2 میلیون کاربر فعال از سال 1386 فعالیت خود را شروع کرده است و این افتخار را دارد که جوایز متعددی ازجمله: منتخب بهترین نرم افزار ios، برنده بهترین نرم افزار در گروه کتاب و مراجع در دو سال پیاپی، برنده جایزه کاربردپذیری و نرم افزار برتر از سوی کافه بازار، در جشنواره های وب ایران کسب نماید.

رونمایی از لوگوی جدید فست دیکشنری (دیکشنری و مترجم متن رایگان)

نرم افزار فست دیکشنری را می توان به صورت رایگان برای گوشی های آی و اس (ios) و اندروید دریافت نمود.

با عنایات خداوند متعال و ابراز خرسندی از خدمت گزاری به کاربران عزیز، خلاصه ای از عملکرد فست دیکشنری تقدیم حضورتان می گردد:

این مجموعه با تکیه بر تعهد و تخصص همکاران و اعتماد کاربران ارزشمند خود، تعهد خلق ارزش برای کاربران و جلب رضایت آنها را سرلوحه کار خود قرارد داده است.

فست دیکشنری آنچنان که شایسته کاربران می باشد، امکانات متعددی را رایگان در اختیار آن ها قرارداده است، از جمله:

 • بیش از 200000 واژه و 70000 نمونه جمله جهت درک بهتر مفهوم هر واژه در ترجمه
 • لغات جستجو شده: پس از جستجوی هر لغت می توان با رفتن به بخش لغات جستجوشده این لغات را یافت.
 • لغات برگزیده (favourite): افزودن لغات موردنظر به بخش برگزیده (favourite) با هدف مرور روزانه
 • ویجت شناور: کپی کردن لغات در هر نرم افزار و مشاهده آن بر روی میجت شناور با کلیک کردن
 • مترادف و متضاد: مشاهده مترادف و متضاد
 • آواشناسی ((IPA: آواشناسی و فونوتیک ((phonetics به دو صورت امریکایی و بریتانیایی
 • آواشناسی فارسی: قرار دریافت آواشناسی فارسی در کنار هر واژه جهت تلفظ صحیح لغات فارسی
 • پاره های سخن ((part of speech: پاره های سخن به شیوه ای از دسته بندی واژه ها گفته می گردد که در کنار هر واژه قرار گرفته است.
 • اشکال مختلف افعال بی قاعده: مشاهده هر سه بخش فعل در کنار هم با جستجو در افعالی که به عنوان افعال بی قاعده شناخته می شوند.
 • تلفظ صوتی امریکایی و بریتانیایی که به دو صورت آنلاین و آفلاین می باشد. (تلفظ آنلاین ارایه شده توسط دانشگاه کمبریج)
 • قابلیت اشتراک گذاری: امکان اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی که می توان لغات برگزیده و جستجوشده را با دوستان خود به اشتراک گذاشت.
 • جستجوی سریع: پیشنهاد لغات مشابه در زمان وارد کردن هر واژه، همچنین با تکان دادن (shake) دستگاه کلمه قبل را حذف و آن را جهت واژه جدید آماده می نماید.
 • مترجم متن: مترجم متن فست دیکشنری از مترجم گوگل که از بهترین مترجم های متن می باشد، استفاده کرده است. این ویژگی فست دیکشنری را از سایر دیکشنری های مشابه متمایز می نماید.

فست دیکشنری درجهت تحقق اهداف و ارائه راهکارهای نوآوارانه همیشه سعی کرده است تا بر یک اپلیکیشن تمرکز نماید و آن را به صورت مدوام به روزرسانی کند.

واینک با رونمایی از لوگوی جدید فست دیکشنری مفتخر به ارائه خدمتی دیگر به کاربران عزیز می باشد.

لوگوی پیشین فست دیکشنری طرحی مفهومی داشت که مورد توجه بسیاری از کاربران قرار نگرفته بود و ارتباط خوبی با آن برقرار نمی کردند. مفهوم کلی لوگوی قبل، تصویر یک کتاب با استفاده از دو حرف F و D (حروف اول Fast و Dictionary) بود که به خوبی درک نشده بود، به همین دلیل تصمیم بر آن شد تا لوگوی جدیدی برای فست دیکشنری طراحی نماییم که مفهومی نباشد و این موارد در آن لحاظ گردد.

طراحی لوگوی جدید

در طراحی لوگوی جدید تمرکز بر سه رکن اصلی در فست دیکشنری است که عبارت اند از: سرعت، دیکشنری و مترجم. این سه واژه، فست دیکشنری را به عنوان یک دیکشنری و مترجم سریع توصیف می نمایند. از دیگر نکات در لوگوی جدید، استفاده از طرح کتاب که نماد عمومی دیکشنری است؛ زیرا در لوگوی قبلی شکل کتاب به خوبی توسط کاربران درک نمی شد و ازجمله نقدها این بود که چرا لوگو هیچ شباهتی به دیکشنری ندارد. طراح لوگوی فست دیکشنری اتودهای فراوانی جهت نمایش سرعت در لوگو پیاده سازی کرده است که طرح انتخابی کنونی بهترین روش نمایش سرعت در لوگو می باشد.

فونت

همان طور که می دانید در بعضی از لوگوها فونت تایپ اختصاصی طراحی و استفاده می گردد تا اسم بخشی از لوگو باشد؛ ولی در طراحی صورت گرفته برای فست دیکشنری سعی شده متن وارد لوگو اصلی نگردد تا بتوان از فونتی خوانا برای نوشتن فست دیکشنری استفاده گردد.

در این طراحی، فونت تایپ ایران سنس و Helvetica که از خواناترین فونت های زبان فارسی و انگلیسی هستند، استفاده شده است.

رنگ بندی

از آغاز به کار فست دیکشنری تا به امروز رفته رفته سعی شده رنگ بندی فست دیکشنری به مرور بهبود داده گردد، تا علاوه بر اینکه رنگ بندی ملایم تری در برابر دیدگان کاربران محترم فراهم کنیم، آن ها را نیز سردرگم نکنیم و همچنان رنگ سازمانی فست دیکشنری را به خاطر داشته باشند.

با توجه به این موضوع در رنگ بندی استفاده شده در لوگو نیز تغییر چشمگیری رخ نداده است تا کاربران هنوز هم به راحتی بتوانند لوگوی فست دیکشنری را از بین دیگر نرم افزارهای موجود در دستگاه (موبایل و تبلت) خود تشخیص دهند.

در خاتمه شایان ذکر است که در ماه های آینده کاربران شاهد تغییراتی در رنگ بندی و ظاهر نرم افزارها، وبسایت و غیره خواهید بود تا علاوه بر هماهنگ کردن و یکپارچه سازی رنگ بندی، مقدمات امکانات بیشتر و بهتر را برای آن ها فراهم آوریم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1113

به "رونمایی از لوگوی جدید فست دیکشنری (دیکشنری و مترجم متن رایگان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از لوگوی جدید فست دیکشنری (دیکشنری و مترجم متن رایگان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید