سازمان منع تسلیحات شیمیایی عضویت سوریه در این سازمان را به حال تعلیق در آورد

به گزارش مجله رویای کره ای، سازمان منع تسلیحات شیمایی حقوق و امتیازات سوریه، از جمله حق رأی این کشور را به حالت تعلیق در آورد.

سازمان منع تسلیحات شیمیایی عضویت سوریه در این سازمان را به حال تعلیق در آورد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پیشتر نماینده روسیه در سازمان منع سلاح های شیمیایی هشدار داده بود، تلاش کشورهای غربی برای سلب حقوق و امتیازات سوریه در این سازمان منجر به تعمیق شکاف کنونی بین اعضاء و بی اعتبار شدن این ارگان بین المللی خواهد شد.

الکساندر شولگین نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی در سخنرانی خود در نشست روز سه شنبه کنفرانس کشورهای عضو این سازمان، در واکنش به پیشنهاد فرانسه درباره سلب حقوق و امتیازات سوریه، گفت که کشورهای غربی عضو سازمان منع سلاح های شیمیایی درصدد ایجاد مکانیزمی برای بی اعتبار کردن کشورهای نامطلوب از دیدگاه خودشان هستند.

این دیپلمات روس یادآور شد: این مکانیزم بسیار ساده است: ابتدا با کمک حمایت مالی از سازمان های غیردولتی، در وهله نخست کلاه سفیدهای بدنام اقدامات تحریک آمیزی سازمان دهی می شود. سپس رسانه های گروهی برجسته غربی فریاد برمی آوردند و بعد نوبت ساختارهای سازمان منع سلاح های شیمیایی می رسد تا بوسیله گزارشات خود، به این اخبار جعلی جنبه قانونی و قابل قبول بدهد.

شولگین تأکید کرد که تصویب سند پیشنهادی برخی کشورهای غربی برای لغو حقوق و امتیازات سوریه در سازمان منع سلاح های شیمیایی که قرار است روز چهارشنبه (امروز) بررسی شود، اقدامی خطرناک است که باعث تعمیق شکاف کنونی در این سازمان شده و منفی ترین تأثیر را بر دورنمای رژیم عدم گسترش و خلع سلاح خواهد داشت.

به عقیده وی، چنین تصمیمی باعث خواهد شد تا سازمان منع سلاح های شیمیایی به سکویی برای بلندپروازی های برخی کشورهای غربی تبدیل شده و اعتبار بین المللی خود را از دست بدهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 خرداد 1400 بروزرسانی: 13 خرداد 1400 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 1661

به "سازمان منع تسلیحات شیمیایی عضویت سوریه در این سازمان را به حال تعلیق در آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان منع تسلیحات شیمیایی عضویت سوریه در این سازمان را به حال تعلیق در آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید